Pohodlně se uvelebte ve větvích s polární září nad hlavou – G.cz
Vyhledávání

Pohodlně se uvelebte ve větvích s polární září nad hlavou

Lezli jste jako děti rádi po stromech? Dnes tam můžete i spát. V jednom z nejkrásnějších koutů světa vytvořilo studio architektury a designu Snøhetta dokonalé obydlí ve větvích.

Tomáš Gold 29.1.2017, 15:00

Posláním luxusního hotelu v severním Švédsku, sestaveného ze sedmi originálně netradičních apartmánů v blízkosti polárního kruhu, je odstranit odstup mezi lidmi a přírodou. Dřevěná obydlí patří síti Treehotel, která si klade za cíl přiblížit turistům krásy severské přírody. Společnost vlastní dalších šest stromových apartmánů, všechny navržené skandinávskými architekty. Nejnovější přírůstek od studia Snøhetta je ale doposud nejvýše umístěným a největším projektem.

Konstrukce je navržena tradičním severským stylem a pohodlně si hoví na dvanácti sloupech 10 metrů nad zemí ve stále zeleném borovicovém lese. Interiéru vládne skandinávské dřevo a textil, černá fasáda je z opálených dřevěných desek. Světlo v interiéru vytváří příjemnou atmosféru a velká okna nabízí dechberoucí výhled na švédské Laponsko včetně záhybů řeky Lule.

Jedním z nejúžasnějších nápadů je venkovní terasa ze sítě, přes kterou přímo prorůstá borovice. Nabízí návštěvníkům nezapomenutelný zážitek pod severskou hvězdnou oblohou. Můžete klidně ležet i obličejem dolů, sledovat les a poslouchat jeho zvuky. Tady, na hranici mezi nebem a zemí, dokonce můžete i spát.

Velká panoramatická okna jsou orientována na sever a spolu s těmi střešními v ložnicích umožní návštěvníkům sledovat nádherné polární záře. Téměř 75 metrů čtverečních krytého prostoru obsahuje společenský salonek, koupelnu a dvě ložnice. Obydlí pojme až pět lidí a je přístupné po schodišti nebo mini výtahem.

Až dostanete hlad, nebudete odkázáni na dobrodružný lov v okolních houštinách. Snídani, oběd a večeři můžete vyřešit krátkou procházkou krásnou přírodou do nedalekého penzionu Britta. Ten hostům nabízí autentické prostředí padesátých let a k mání je restaurant, bar, sauna, relaxační zóna, televize a internet. Závan civilizace i tady, na dalekém severu.

A TADY se podívejte na 5 památek, které by neměl minout žádný světoběžník.

Podobné články

Doporučujeme

Další články