fb pixel Podívejte se s námi na lidi, kteří mají horší pondělí než vy – G.cz
Vyhledávání

Podívejte se s námi na lidi, kteří mají horší pondělí než vy

+ DALŠÍCH 13 FOTEK + DALŠÍCH 14 FOTEK

Věděli jste, že Němci mají výraz pro vaše veselí pramenící z cizího neštěstí? My vám ho prozradíme už proto, že ho budete potřebovat. Dali jsme pro vás dohromady pár fotek lidí, kteří mají horší pondělí než vy. I když se to ráno tak zdát nemuselo.

Jan Studnička
Jan Studnička 30.3.2020, 15:31

Cizí neštěstí

Během velké hospodářské krize ve třicátých letech se v Chicagu stala vážně podivná událost. Muž tehdy vysvětlil své manželce, že už s ní nechce být a odchází za jinou. Hned, co za ním klaply dveře, propukla žena v hysterický pláč a po chvíli se vrhla z okna. Dopadla přímo na odcházejícího manžela a ten při incidentu zemřel. Žena vyvázla živá. Jaká je pointa téhle jedna-paní-povídala historky? Že i příšerná doba generuje humor.

A že cizí neštěstí je vždycky velká sranda. Němci mají dokonce pro veselí pramenící z cizího neštěstí vlastní výraz: „Schadenfreude“!

Proto jsme pro vás různě po internetu posbírali pár zábavných fotek, nad kterými se můžeme smát cizímu neštěstí, aniž by přitom byl někdo napojen na plicní ventilátor. A pokud jste právě napojeni na plicní ventilátor, jste dobří, že u toho čtete a držíme vám palce.

Některé z fotek byly samozřejmě vyfoceny před karanténou, některé po ní, jsou různě ze světa... a vůbec, podívejte se sami, že.

Podobné články

Doporučujeme

Další články