Po stopách svůdníka Casanovy: Pobuřoval společnost, stal se Svobodným zednářem a zemřel u Teplic

Obrázek uživatele Martin Miko
04.06.2019, 15:34

Před 221 lety zemřel na duchcovském zámku proslulý italský spisovatel Giacomo Casanova, kterého máme v paměti všichni zapsaného jakožto svůdníka a milovníka žen, za což může především jeho autobiografické dílo, ve kterém popsal svá dobrodružství.

Svůdník Casanova byl Svobodným zednářem

Věděli jste, že tento Charlie Sheen 18. století strávil posledních 13 let svého života v severočeských Teplicích, kde pracoval jako knihovník na zámku hraběte Josefa Karla Eusebia z Valdštejna? Je to tak. Legendární Giacomo Casanova v Duchcově dokonce sepsal své autobiografické dílo s názvem Dějiny mého života, ve kterém vylíčil i svůj milostný život. Ten se ve skutečnosti nijak nevymykal z tehdejších zvyklostí mužů z lepších rodiny, jenže na rozdíl od ostatních se Casanova svým chováním netajil. Dokonce byl i určitou část svého života sledován agenty a nakonec obžalován za zneuctění církve, obecně nebezpečné chování a hlavně za zhýralost spáchanou na vdaných ženách.

Z Casanovy se postupně stala osobnost světového významu, která si zachovala pověst svůdníka žen. Především se ale jednalo o vzdělaného muže, který byl zdatným spisovatelem s poměrně rozsáhlou tvorbou, který dokázal psát hned v několika jazycích. V následující galerii vám najdete hned několik zajímavostí o tomto bezpochyby zajímavém muži:

A tento článek ocení všichni milovníci seriálu Černobyl.


Komentáře

Doporučeno pro vás