fb pixel Po stopách svůdníka Casanovy: Pobuřoval společnost, stal se Svobodným zednářem a zemřel u Teplic – G.cz
Vyhledávání

Po stopách svůdníka Casanovy: Pobuřoval společnost, stal se Svobodným zednářem a zemřel u Teplic

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Před 221 lety zemřel na duchcovském zámku proslulý italský spisovatel Giacomo Casanova, kterého máme v paměti všichni zapsaného jakožto svůdníka a milovníka žen, za což může především jeho autobiografické dílo, ve kterém popsal svá dobrodružství.

Martin Miko
Martin Miko 4.6.2019, 15:34

Svůdník Casanova byl Svobodným zednářem

Věděli jste, že tento Charlie Sheen 18. století strávil posledních 13 let svého života v severočeských Teplicích, kde pracoval jako knihovník na zámku hraběte Josefa Karla Eusebia z Valdštejna? Je to tak. Legendární Giacomo Casanova v Duchcově dokonce sepsal své autobiografické dílo s názvem Dějiny mého života, ve kterém vylíčil i svůj milostný život. Ten se ve skutečnosti nijak nevymykal z tehdejších zvyklostí mužů z lepších rodiny, jenže na rozdíl od ostatních se Casanova svým chováním netajil. Dokonce byl i určitou část svého života sledován agenty a nakonec obžalován za zneuctění církve, obecně nebezpečné chování a hlavně za zhýralost spáchanou na vdaných ženách.

Z Casanovy se postupně stala osobnost světového významu, která si zachovala pověst svůdníka žen. Především se ale jednalo o vzdělaného muže, který byl zdatným spisovatelem s poměrně rozsáhlou tvorbou, který dokázal psát hned v několika jazycích. V následující galerii vám najdete hned několik zajímavostí o tomto bezpochyby zajímavém muži:

A tento článek ocení všichni milovníci seriálu Černobyl.

Podobné články

Doporučujeme

Další články