fb pixel Po šesti dekádách sbohem a šáteček: 6 nezapomenutelných rolí Roberta Redforda, který končí s herectvím – G.cz
Vyhledávání

Po šesti dekádách sbohem a šáteček: 6 nezapomenutelných rolí Roberta Redforda, který končí s herectvím

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Jednaosmdesátiletá legenda stříbrného plátna Robert Redford oznámila, že po neuvěřitelných 60 letech v branži končí s herectvím. My jsme jeho velkými fanoušky, a tak si s nostalgickou slzou v oku chceme připomenout našich 6 nejoblíbenějších postav, které Redford ztvárnil. Povedených partů odehrál pochopitelně mnohem víc, takže se nebojte nás doplnit v komentářích pod článkem.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 7.8.2018, 13:50

1. Sundance Kid v Butch Cassidy a Sundance Kid

Westernová klasika, kde Redford po boku Paula Newmana představuje excelentního pistolníka Sundance Kida. Pro Redforda to znamenalo vzrůst popularity, raketový start kariéry a cenu BAFTA za herecký výkon. Právě podle této postavy byl navíc pojmenován Sundance Film Festival, s nímž je Redford od roku 1981 také neodmyslitelně spjat.

2. Hubbell v Takoví jsme byli

Takoví jsme byli jsou filmovou klasikou. Příběh osudové a celoživotní přitažlivosti mezi politicky angažovanou a cholerickou Katie v podání Barbary Streisand a pohodářským spisovatelem Hubbellem je romancí, kterou by měl vidět i cynik, a to především kvůli skvělému vykreslení období, do nichž je story zasazena.

3. Bill McKay v Kandidátovi

Redfordův Bill McKay je zelenáčem, který se nechá přemluvit k politické kandidatuře a velmi rychle se mu svět moci zalíbí. Herec zvládá přerod naivního nováčka v bezcitného kariéristu naprosto perfektně.

4. Jay Gatsby ve Velkém Gatsbym

Filmových verzí slavného Fitzgeraldova románů je mnoho, podle nás je nejlepší ta z roku 1974, kde excentrického milionáře hrál Redford a jeho životní lásku Daisy Mia Farrow.

5. Bob Woodward ve Všech prezidentových mužích

Aféra Watergate je známá tak notoricky, že i my v Česku víme, o co tehdy šlo. Na zveřejnění skandálu měli lví podíl reportéři Bob Woodward a Carl Bernstein, tandem, který na plátně bravurně ztvárnili Redford s Dustinem Hoffmanem.

6. Nathan Muir ve Spy Game

V jednom z prozatím nejlepších špionážních filmů tohoto tisíciletí hrál Redford veterána CIA, který musí řešit trable svého mladšího chráněnce s tváří Brada Pitta. Tímto snímkem Redford dokázal, že jeho stárnoucí kolena ještě vůbec nepatří do sběru.

A tady 8 nejprofláklejších filmových písniček.

Podobné články

Doporučujeme

Další články