fb pixel 8 nejprofláklejších písniček ve filmech – G.cz
Vyhledávání

8 nejprofláklejších písniček ve filmech

Slyšíte je všude a slyšíte je pořád. Někteří producenti tlačí do klíčových scén neustále ty samé songy. Je to snad hollywoodská konspirace?

Václav Rybář
Václav Rybář Aktualizováno 30.6.2023, 16:31

1. Jimi Hendrix - All Along the Watchtower

Hippie hymna, kterou Hollywood neopomene nasadit kamkoliv, kde se to časově hodí, nebo kde se pošlapávají ideály (nejlépe pomocí tanků nebo raket s plochou dráhou letu).

2. Katrina and the Waves - Walking on Sunshine

Feel-Good vypalovačka, která se hodí ke kolážím, ve kterých se někdo cítí sluníčkově nebo prostě jen hrozně dobře. Rodinné filmy jsou tohohle ušního červa plné.

3. George Thorogood and the Destroyers - Bad to the Bone

Hlavní hrdina si poprvé oblékl koženou bundu nebo se vyspal s prostitutkou. Tahle drsňácká písnička plná riffů k tomu padne jak ulitá. Všichni ale vzpomínají především na vyplenění harleyáckého baru ve druhém Terminátorovi.

4. Lynyrd Skynyrd - Sweet Home Alabama

Southern Comfort alias Jižanské Pohodlíčko... romantické filmy jsou tímhle hitem prolezlé, protože je z něj holkám tak nějak divně dobře a chtějí tancovat. Producentova mise je tím splněna beze zbytku.

5. Carl Douglas - Kung-fu Fighting

Potřebujete v komedii bitku, ale všichni herci jsou děsný dřeva? Nechte je máchat rukama ve vzduchu a zahrajte tohle disko. I ti největší fanoušci Jackieho Chana vám odpustí cokoliv.

6. Bee Gees - Stayin´ Alive

Nutný podkres všech borců, co kráčí vstříc kameře a mají pocit, že je nemůže nic sestřelit. Původně jen titulní písnička Horečky sobotní noci se stala songem všech machýrků, ať už si z nich scénář dělal legraci či nikoliv.

7. Louis Armstrong - What a Wonderful World

Vyděračská melodie, která většinou hraje na pohřbech nebo oscarové retrospektivě těch, kteří nás v uplynulém roce opustili. Ve filmech je často znamením největších emocí, ať už se jedná o skon či zrod něčeho úžasného. Rozbrečí všechny generace, takže je po hříchu nadužívaná.

8. Steppenwolf - Born to Be Wild

Borcovská hymna č. 2. Symbolizuje roztažení křídel a úprk z osidel systému, přítelkyně, manželky, šéfa, finančáku nebo bezprostřední přírodní katastrofy. Možností je nekonečno, hudební kulisa jediná možná.

A tady máte 10 příkladů toho, jak se v Hollywoodu bělí filmové postavy.

Podobné články

Doporučujeme

Další články