fb pixel "Po ránu, po ránu, mokrej hadr na tlamu": 12 nejlepších filmových hlášek Evy Holubové, která kdysi nazvala Klause Kikinou – G.cz
Vyhledávání

"Po ránu, po ránu, mokrej hadr na tlamu": 12 nejlepších filmových hlášek Evy Holubové, která kdysi nazvala Klause Kikinou

+ DALŠÍCH 8 FOTEK + DALŠÍCH 9 FOTEK

Málokdo se do análů českého filmu zapsal tak nesmazatelně jako fenomenální herečka Eva Holubová. Za svou plodnou kariéru stihla natočit desítky filmů, z nichž jsme vybrali tři, které by se daly považovat za naprosto kultovní. Jeden z nich, Pupendo, dnes ve 20 hodin dávají na České televizi. Hereččiny hlášky nejen z něj jsme sesbírali do galerie.

Pavla Ksiazkiewiczová
Pavla Ksiazkiewiczová Aktualizováno 16.6.2019, 12:37

Prostořeká Eva

Jedna z našich nejvýraznějších hereček, Eva Holubová, za svou dlouhou kariéru natočila řadu nezapomenutelných filmů; jmenujme například Pupendo, Knoflíkáře, Skřítka nebo Pelíšky. Její herecké výkony oceňují nejen diváci, ale i kritici; v roce 2000 byla za film Ene Bene oceněna Českým lvem a svou rolí nespokojené manželky v přiblblé komedii Účastníci zájezdu zaujala porotu na festivalu Tribeca 2006 v New Yorku, odkud si odvezla sošku za nejlepší herecký výkon.

Kromě svého osobitého hraní nás velmi pobavila v roce 2008, kdy se v rozhovoru pro televizi Z1 rozpovídala o našem bývalém prezidentovi Václavu Klausovi. Stěžovala si tehdy, že některé věci se nepíší, i když o nich novináři vědí. "Že celá Praha mluví o tom, že Václav Klaus je homosexuál, už léta. Třeba je, třeba není, mně to vůbec nevadí, já mám homosexuály ráda. A že se mu říkalo Kikina, to je tabu, to se nenapíše, z toho se sranda nedělá," rozčilovala se tehdy Holubová. Za tyto výroky tehdy sklidila velkou kritiku.

No a teď k tomu, proč jste sem přišli. Naše nejoblíbenější filmové hlášky Evy Holubové najdete v galerii tady:

A tady čtěte, proč se čeští putinovci nejspíš pomátnou.

Podobné články

Doporučujeme

Další články