Po Asiatce má Scarlett Johansson v kapse další kontroverzní roli: zahraje si transsexuálního gangstera – G.cz
Vyhledávání

Po Asiatce má Scarlett Johansson v kapse další kontroverzní roli: zahraje si transsexuálního gangstera

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Není to tak dávno, co fanoušky japonské mangy Ghost in the Shell naštvalo, že hlavní hrdinku ve filmovém zpracování nebude hrát Asiatka, ale Scarlett Johansson. Tatáž herečka (a i ten samý režisér) mají teď další problém podobného rázu...

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 7.7.2018, 09:46

Holka, nebo kluk?

Dante Gill, přezdívaný Tex, byl gangster a majitel několika masážních salónů, které ve skutečnosti maskovaly normální bordely. V 70. letech byl výraznou postavou pittsburgského podsvětí, a to i proto, že byl trans mužem. Dante se narodil jako žena, ale nosil pánské oblečení a užíval výhradně mužskou identitu, dokonce se tak i oženil. Námětů na zajímavý film jeho život tedy skýtá víc než dost.

Látka přilákala režiséra Ruperta Sanderse, který má na kontě průměrnou hranou celovečerní verzi kultovní japonské série Ghost in the Shell. Hlavní hvězdou snímku byla Scarlett Johansson, což pobouřilo řadu lidí - proč dostala hlavní roli v asijském příběhu běloška? Zdá se, že herečku kontroverzní role přitahují. Sanders totiž Johansson oslovil i nyní, a tak si v životopisném filmu o mafiánech zahraje právě hlavní hrdinku. Nebo spíš hrdinu.

To zvedlo ze židle nejednoho uživatele Twitteru. Nejdřív Scarlett hraje Japonku, a teď transgender muže, když je sama úplně obyčejnou ženou? Herečka na kritiku reagovala výčtem svých kolegů, kteří se také zhostili trans rolí, ačkoliv sami k této komunitě nepatří; zmínila třeba Felicity Huffman nebo Jareda Leta, který za to dostal Oscara.

Upřímně, my se radši podíváme, jak žena převlečená za muže dobře hraje ženu převlečenou za muže, než tam mít pravého trans muže bez špetky nadání jenom proto, že je trans muž.

Zároveň bychom rádi připomněli Eddieho Redmayna, který v opěvované Dánské dívce ztvárnil transsexuálního malíře Einara Wegenera/malířka Lili Elbe, ačkoliv sám transsexuálem není, a nikomu to nevadilo.

Takže se ptáme, co má kdo za problém se Scarlett?

A tady 7 naprosto stejných filmů Toma Cruise.

Podobné články

Doporučujeme

Další články