fb pixel Pivko na zahrádce i fotbálek s kamarády: Velký přehled radovánek, které nám vláda konečně povolila – G.cz
Vyhledávání

Pivko na zahrádce i fotbálek s kamarády: Velký přehled radovánek, které nám vláda konečně povolila

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Po dvou šílených měsících karantény a pár dnech prodeje bagety od svérázné kuchařky Pavlínky nastává v Česku okamžik, na který jsme všichni čekali. Jde o doposud největší fázi uvolňování, která se bude týkat našeho společenského a kulturního života. Konečně se můžete zase rozšoupnout se vším, co k tomu patří, tedy v rámci mezí.

Martin Miko
Martin Miko 11.5.2020, 14:26

Konečně je to tu!

Velkých festivalů se světovým line-upem se letos sice nedočkáme, ale od 11. května 2020 se opět budeme moct těšit z běžných věcí, které se v předchozích dvou měsících změnily v utopii. Konkrétně jde například o běžné kulturní vyžití nebo návštěvu restaurace. Vše sice bude zatím probíhat v roušce, s rozestupy a za přísných hygienických opatření, jenže jinak to teď zkrátka nepůjde. V březnu na nás byl pan Prymula společně s vládou velmi přísný, a proto nám teď každá menší úleva přijde jako dar z nebes. Nicméně nouzový stav s nejvyšší pravděpodobností skončí už 17. května, což znamená, že například hospody a restaurace už nebudou muset zavírat v 8 hodin večer. Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula se navíc nechal slyšet, že v polovině června by mohlo být možné chodit venku bez roušky. Nicméně do té doby se všechno může ještě dvacetkrát změnit.

Nejdůležitější pro Čechy je samozřejmě to, že budou moct konečně využít předzahrádky, terasy a stolky u svých oblíbených restaurací a dát si konečně pivo a jídlo ve skle a na porcelánu. Veřejnost i ekology štvalo jídlo dovážené v plastových obalech. Věděli jste, že nám kvůli tomu v Česku stoupla spotřeba jednorázových obalů až o 30 %? Nemohou za to jen dovážkové služby, ale i například to, že jsme si kupovali domů pivo v PET lahvích.

Pokud vás zajímá, co všechno od 11. května můžete dělat jako normální lidé, tak vám doporučujeme projet si následující galerii. Tam se dozvíte, jakých běžných zážitků máte právo si užívat. Konečně se můžete cítit zase jako lidé, a ne jako laboratorní myši v testovací karanténě.

A co nám přinese uvolňování za dva týdny? Může se toho ještě hodně změnit, ale vypadá to, že bychom mohli zažít rozumné léto v rámci mezí, které by bylo doprovázené malými lokálními akcemi a decentním promořováním.

Podobné články

Doporučujeme

Další články