Piráti loví voliče v podivných vodách: Hřib chce inkluzi gayů a leseb v městských firmách – G.cz
Vyhledávání

Piráti loví voliče v podivných vodách: Hřib chce inkluzi gayů a leseb v městských firmách

Zdroj: Facebook Zdeněk Hřib

S podivným nápadem přišel ve čtvrtek pirátský kandidát na primátora Prahy Zdeněk Hřib. Prohlásil totiž, že by členům LGBT komunity v české metropoli rád pomohl tak, že provede inkluzi, tedy začlenění, homosexuálů do městských firem. A my máme jednu otázku; sakra, cože?

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 1.9.2018, 11:03

Gaye do každé kanceláře!

Pokud sledujete dění kolem komunálních voleb a zejména kandidátů na pražského primátora a v domnění, že to bude nuda, jste ve čtvrtek nešli na debatu pořádanou organizací Jsme fér, škoda! Bez malého pozdvižení se to totiž neobešlo...

Jsme fér se zaměřuje na práva LGBT komunity, angažují se například v legalizaci manželství stejnopohlavních párů, a tak byly na pořadu dne právě otázky týkající se života gayů, leseb a dalších příslušníků této minority v Praze. Jedním z dotazů bylo celkem standardní "co konkrétně hodláte pro homosexuální komunitu udělat, pokud vás zvolí?" Člověk by u toho skoro usnul, naštěstí zasáhl Zdeněk Hřib, primátorský kandidát za Piráty, a přišel s nečekanou odpovědí.

Hřib hodlá LGBT komunitě pomoci provedením inkluze homosexuálů do městských firem.

Necháme to chvíli vyznít...

Jste-li teď překvapeni, tak vězte, že to jsme i my a stejně na tom byla i moderátorka, která se zmohla pouze na doplňující dotaz, jak by si to Hřib představoval v praxi. Na to přišla další bomba: „Vedení městských firem by to dostalo nařízeno.“

Ok.

Abychom byli svědomití, Hřib upřesnil, že nemá na mysli přímo zavedení kvót, ale spíš vytvoření příjemného, férového pracovního prostředí. Pokud tento text čte nějaký gay, lesba či trans člověk, který se ucházel o práci v městské firmě a místo nedostal na základě své orientace, případně ho dostal a cítil se v zaměstnání diskriminován, prosíme, ať se nám dotyčný ozve, protože si to moc neumíme představit.

Proč to vyznívá, jako by měl Hřib pocit, že homosexuálové jsou v rámci trhu práce znevýhodněni stejně jako například lidé s postižením, a tak je potřeba je řízeně "začleňovat"? A dál, jak lidem, kteří bojují hlavně za to, aby mohli uzavírat manželství jako kdokoliv jiný a adoptovat děti jako kdokoliv jiný, pomůže, že je někdo bude povinně cpát do městských firem? A nebyly náhodou doteď tyhle nesmyslné výkřiky o vynucované rovnosti spíš parketou Zelených? A kdo vůbec chce pracovat v městské firmě???

Úplně vidíme ty přijímací pohovory...

A: "Jste členem LGBT komunity?"

B: "No, ani ne..."

A: "Vážně? No víte, nám by se sem jeden nebo dva gayové celkem hodili, kvůli vedení. Nejste aspoň napůl gay?"

B: "Ne, nejsem."

A: "Víte, kdybyste byl gay, tak bychom vás hned přijali."

B:"Smíte se mě vůbec na tohle ptát?"

A: "A aby se vám tu lépe pracovalo, dostal byste duhové lepící papírky na poznámky, zatímco ostatní fasují jen ty obyčejné žluté. A den volna navíc na Pride..."

B:"Uhm... Tak já už asi půjdu..."

Ale ne, my to samozřejmě zjednodušujeme, protože na první dobrou tohle fakt pobaví. My máme Piráty celkem rádi. Jejich nápad na legalizaci marihuany, jehož praktické provedení můžou vymyslet přímo občané (rspt. tak zní výzva) nás přímo nadchla a až na pár přešlapů si ti kluci ušatí nevedou úplně nejhůř.

Hřibovi šlo podle jeho vyjádření o to, že dokud bude poslanec za ANO prohlašovat, že homosexuálové jsou postižení, tajemník SPD je bude chtít střílet a starosta za TOP09 bude mluvit o „spiknutí gayů“, tak dochází k segregaci". My té bohulibé myšlence rovnosti rozumíme, ale fakt pořád nevíme, jak by si to v reálu představoval a vytvářet někomu speciální pracovní prostředí jen na základě jeho orientace je přece taky segregace.

Tak se radši zde podívejte na bizarní předvolební kampaně ostatních stran.

Podobné články

Doporučujeme

Další články