fb pixel Petr Kellner zemřel: Známý český miliardář nepřežil pád vrtulníku na Aljašce – G.cz
Vyhledávání

Petr Kellner zemřel: Známý český miliardář nepřežil pád vrtulníku na Aljašce

Zdroj: profimedia.cz

Podle deníku The New York Times a agentury AP zemřel nejbohatší Čech Petr Kellner během sobotního pádu vrtulníku na Aljašce. Při havárii zemřelo celkem pět lidí včetně pilota. Jedna osoba však pád přežila. Smrt Petra Kellnera potvrdila i Aljašská státní policie, která uvedla, že se vše stalo během heli-skiingu, což je sport, při němž vrtulník vyveze lyžaře na vrchol hory, kterou poté sjíždějí.

Martin Miko
Martin Miko 29.3.2021, 08:25

Petr Kellner zemřel při pádu vrtulníku

Nejbohatší Čech Petr Kellner zemřel během výletu za adrenalinovým lyžováním, informovala agentura AP i deník The New York Times. Zprávu potvrdila v pondělí ráno i mluvčí Kellnerovy PPF Jitka Tkadlecová. Hrůzostrašnou nehodu nepřežili také další čtyři lidé, kteří absolvovali lyžařský výlet na Aljašku. Jeden z lyžařů přežil, jak informovala média. K nehodě došlo během takzvaného heli-skiingu, což je styl lyžování, ke kterému potřebujete vrtulník. Ten vás vyveze na vrchol hory, odkud následně sjíždíte dolů.

Všechny oběti nehody se podařilo idenfitikovat a bohužel mezi nimi byl i nejbohatší Čech. Ten zahynul společně s dalším mužem z ČR, jímž byl padesátiletý Benjamin Larochaix, který byl podle AP častým hostem zdejšího horského střediska Tordilo Mountain Lodge. K dalším obětem patřili tři hosté střediska a dva průvodci, jak uvedla mluvčí resortu Mary Ann Pruitt.

„Zatímco jeho pracovní život byl plně ve znamení neuvěřitelné pracovitosti a kreativnosti, jeho soukromý život patřil jeho rodině a dětem. Pohřeb proto proběhne v úzkém rodinném kruhu. Prosíme všechny, zejména média, aby v tuto těžkou chvíli respektovali soukromí rodiny pana Petra Kellnera,“ uvedla tisková mluvčí PPF Tkadlecová.

Kellner patřil dlouhodobě mezi nejbohatší Čechy, a to především díky vlastnictví firem jako například O2 nebo Home Credit. S tím působil po celém světě. Podle loňského žebříčku časopisu Forbes vlastnil majetek ve výši neuvěřitelných 293 miliard korun. Tento rodák z České Lípy se tak dokázal zařadit mezi stovku nejbohatších lidí světa. Měl čtyři děti a mezi nimi i úspěšnou reprezentantku v parkurové jízdě na koni Annu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články