fb pixel Pěstování trávy, padělání známek a dalších 7 činů, které ČR trestá tvrději než pomatené, stromy kácející teroristy – G.cz
Vyhledávání

Pěstování trávy, padělání známek a dalších 7 činů, které ČR trestá tvrději než pomatené, stromy kácející teroristy

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Kácel stromy na koleje, aby vyvolal strach z islámu a imigrantů. Svým konáním ohrozil desítky lidí a způsobil dvě vlakové nehody. Soud však důchodci Jaromíru Baldovi (71) uložil pouhé čtyři roky vězení. Za jaké činy vám v ČR hrozí stejná nebo i vyšší sazba?

Pavla Ksiazkiewiczová
Pavla Ksiazkiewiczová 14.1.2019, 13:37

Zfanatizovaný přívrženec SPD

V červnu 2017 se důchodce vyzbrojen motorovou pilou vydal do nepřehledného terénu mezi Mladou Boleslaví a Bakovem, kde na železniční trať pokácel strom, do kterého následně narazil vlak. Další srážku vlaku s pokáceným stromem způsobil o dva měsíce později. Sympatizant SPD na místě nechával letáky v arabštině, které měly vyvolat strach z islámu a imigrantů.

Ve vlacích dohromady cestovaly dvě desítky cestujících, zraněn nikdo nebyl. Naštěstí. Ale klidně mohl být. Podle soudu se penzista dopustil teroristického útoku a hrozeb, za což v horní hranici hrozí až 15 let. Soudce byl nakonec milosrdný a vzhledem ke snížené příčetnosti Baldy mu za jeho čin udělil pouhé čtyři roky vězení. Seniorovi propadne pila a počítač s tiskárnou, navíc musí nahradit škody a podstoupit ochranné psychiatrické léčení.

Přesto si říkáme, jestli to není přeci jen trochu málo. Obzvlášť, když existuje řada méně závažných činů, za které u nás můžete jít za katr na mnohem, mnohem déle. Protože českou optikou jsou dvě garáže plné marihuany škodlivější, než blázen ohrožující lidské životy...

A tady se podívejte na politické bizáry Terezy Hyťhové z SPD.

Podobné články

Doporučujeme

Další články