fb pixel Pedro Rodrigues Filho: Vrah, který zabíjel jenom zločince a dealery – G.cz
Vyhledávání

Pedro Rodrigues Filho: Vrah, který zabíjel jenom zločince a dealery

Zdroj: Wikimedia Commons, unknown author, Public domain

Pokud někdy v historii existoval nějaký sériový vrah, který vykonal alespoň něco dobrého, tak to byl bezesporu Pedro Rodrigues Filho z Brazílie. Ten totiž bral zákon do svých rukou a rozhodl se, že bude systematicky zabíjet zločince. Ve jeho životním poslání ho nezastavilo ani vězení. Oficiálně mu bylo prokázáno čtyřicet sedm zabití, hovoří se však o tom, že měl na svědomí až sto lidských životů.

Martin Miko
Martin Miko 2.4.2024, 17:04

Muž, který zabíjel vrahy

Pedro Rodrigues Filho byl brazilský sériový vrah, jehož cílem byli jen a pouze zločinci. Byl obviněn a odsouzen ze čtyřiceti sedmi vražd, ale spekuluje se, že by mohl mít na svědomí až sto obětí. Co ho vedlo k tomu, stát se krutým mstitelem, který bral zákon do vlastních rukou?
Pedro se narodil v roce 1954 s deformovanou lebkou, což bylo důsledkem fyzického týrání, které jeho matka zažívala během těhotenství. Jeho násilné tendence se projevovaly už v dětství, kdy ve vzteku strčil svého bratrance do lisu na cukrovou třtinu. Podobně se choval i na základní škole. Ve třinácti letech poprvé zavraždil, když zastřelil zástupce starosty městečka Santa Rica Do Sapocai, protože propustil jeho otce z práce kvůli falešnému obvinění z krádeže. Poté, co Pedro vypátral skutečného pachatele, ho také zastřelil. To byl ale jenom začátek.

Ve čtrnácti letech Pedro odešel do Mogi das Cruzes, kde si začal vyřizovat účty s drogovými dealery. Tam také potkal svou budouíc snoubenku Marii Aparecidu Olympii, která však tragicky zemřela v přestřelce gangů, spolu s nenarozeným dítětem. Pedro se rozhodl pomstít jejich smrt a postřílel všechny členy zločinecké skupiny, která za útokem stála. Dokonce neváhal vraždit ani na své vlastní svatbě.
Shodou náhod si ve městě Mogi das Cruzes odpykával trest jeho za vraždu jeho matky, kterou měl rozsekat mačetou. Pedro se rozhodl navštívit svého otce ve vězení pod falešným jménem a během setkání ho zavraždil neskutečným způsobem. Bodl ho nožem dvacet dva krát a následně mu vyřízl srdce, ze kterého si ukousl kus. Byl zatčen 24. května 1973 a odsouzen na 124 let vězení za všechny své zločiny. Ani za mřížemi však nepřestal s vražděním. Během svého pobytu ve vězení se dopustil dalších čtyřiceti vražd, dokonce i během přepravy mezi různými vězeňskými zařízeními. Když se vězeňský personál pokusil otevřít dveře vozu, kde byl převážen, byli šokováni. Na zemi ležel další mrtvý kriminálník.
Psychologové označili Pedra Rodriguese Filha za dokonalého psychopata. Ilana Casoy, expertka na kriminalistiku a spisovatelka, ho popisuje jako mstitele, který zabíjí pouze ty, kteří se ve společnosti provinili. Pedro strávil většinu svého života ve vězení, kde si odseděl 42 let. Po propuštění se nezastavil a nadále se zapojil do veřejného dění. Rozhodl se založit svůj vlastní YouTube kanál, kde svým věrným fanouškům vyprávěl o životě a zároveň komentoval jiné kriminální zločiny, které byly mediálně známé.

Jeho život však náhle skončil 8. března 2023, když byl zastřelen v Sao Paulu neznámým útočníkem v černém autě. A tak zemřel člověk, který byl částí Brazílie uznávám a respektován za to, že bral zákon do vlastních rukou, protože své vraždění zaměřoval pouze na drogové dealery a kriminálníky.

Náš tip: Další osudy vrahů si můžete pustit i na videu našeho partnerského webu. Další osudy plné zla najdete i na platformě Stream.

Zdroje informací:

https://medium.com/@managing2024/pedro-rodrigues-filho-the-infamous-brazilian-serial-killers-twisted-tale-eb027942e981

https://www.scmp.com/news/world/europe/article/3212584/brazils-biggest-serial-killer-pedro-rodrigues-filho-shot-dead

https://criminalminds.fandom.com/wiki/Pedro_Rodrigues_Filho

https://pt.wikipedia.org/wiki/Pedrinho_Matador

Podobné články

Doporučujeme

Další články