fb pixel Pedro Pascal obsazen jako Joel do chystaného seriálu Last of Us – G.cz
Vyhledávání

Pedro Pascal obsazen jako Joel do chystaného seriálu Last of Us

Zdroj: Naughty Dog / HBO

Seriál Last of Us začne vznikat letos v produkci HBO, a to hodlá nalít do adaptace kultovní videohry velké peníze. Je to vidět i na pomalu se formujícím castu herců, HBO totiž sahá po svých allstars. Do role herního protagonisty Joela už obsadili jednu z nejvýraznějších tváří Hry o trůny, Pedra Pascala.

Jan Studnička
Jan Studnička 11.2.2021, 10:48

Pedro Pascal

Pedro Pascal je zvláštní postava. V několika rozhovorech se vyjádřil v tom smyslu, že se na herectví pomalu vykašlal, když dostal roli Rudé zmije ve Hře o trůny. Na poměry seriálu tam není dlouho, měl jenom pár dílů ve čtvrté sérii, ale jeho přirozené charisma a příběhové momenty, se kterými byla jeho postava spjata, fanoušky učarovaly.

Od té doby se objevil leckde. Hrál třeba záporáka ve druhých Kigsmenech a hlavně se dobře zapsal u Netflixu. Hrál detektiva v Narcos a ulovil jednu z hlavních rolí v military thrilleru Triple Frontier. Naposledy jste ho mohli vidět v nejnovější Wonder Woman. Ta jako film nestojí za moc, ale Pedro na scéně jenom září.

Last of Us

Pokud přesně nevíte, o čem Last of Us pojednává, je to… v základu postapo videohra. Možná jste slyšeli o takové té houbě, která se dostane mravencům do mozku, oni kvůli tomu vylezou na nejvyšší bod v lese, tam jim hlava bouchne a spóry hub se rozletí do širokého okolí. No tak v Last of Us tahle houba napadá lidi a vyvolá v podstatě mykotickou zombie apokalypsu.

Joel je chlápek, jenž během pádu společnosti přišel o rodinu a sám už se nějakou tu chvíli novým (a horším světem) zvládne protloukat. Hra začíná v momentu, kdy je mu do péče svěřena Ellie. Dívka, která je proti „houbovému kousnutí“ z nějakého důvodu imunní a představuje tedy naději pro celé lidstvo. Joel ji má chránit na cestě divočinou do vědeckého zařízení, kde se vyvíjí lék a vakcína.

To je tak nějak všechno. Prostá premisa a zasazení ale není to, co udělalo z Last of Us takovou kultovku. Je to pomalu rostoucí vztah mezi nevrlým Joelem a malou Ellie. Neskutečná chemie, kterou mezi sebou postavy ve hře mají, vás vleče depresivním světem dál a dál. Snad Pedro Pascal a Bella Ramsey (Lyanna Mormont ze Hry o trůny) nezklamou.

Podobné články

Doporučujeme

Další články