fb pixel Pat a Mat po 40 letech konečně v kinech – G.cz
Vyhledávání

Pat a Mat po 40 letech konečně v kinech

Pat a Mat ve filmu je celovečerním dobrodružstvím dvou kutilů, kteří jsou hmatatelným důkazem, že cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly. Už ve čtvrtek se můžete jejich novými ‚projekty‘ pokochat v českých kinosálech.

Václav Rybář
Václav Rybář 29.3.2016, 14:50

Pilotní díl pro seriál A je to! vznikl v roce 1976. Lubomír Beneš, výtvarník a režisér, se inspiroval svými vtipy se dvěma kutily, panem Ouholíčkem a panem Sedlecem, které vymýšlel a kreslil do časopisu. Ke spolupráci přizval dramaturga Jiřího Kubíčka a výtvarníka Vladimíra Jiránka a společně vytvořili film „Kuťáci“.

Dodnes vzniklo s přestávkami celkem 85 epizod, přičemž v roce 1985 dostali oba kutilové konečně svá vlastní jména – Pat a Mat. Populární jsou dnes po celém světě, včetně Polska, Norska nebo Íránu. Nadabovat se je pokusili jen v Holandsku, ale nemusíte se bát, český celovečerák si v tomhle ohledu inspiraci nevzal. Hrdinové zůstávají němí a mluví za ně výhradně činy. Režii má na starosti, stejně jako v případě jednotlivých epizod z posledních let, Marek Beneš, syn původního tvůrce Lubomíra Beneše. Know-how je tedy ve správných rukou.

Už 31. března se tak v kinech budete moci přesvědčit, jak to nejslavnější kutilové zvládají po čtyřiceti letech. Myslíte si, že se jim do rukou dostalo trochu šikovnosti? Trénink dělá mistra, ne? V tomhle případě ale máme pocit, že obě ruce obou protagonistů zůstávají levé. To abychom se jim mohli zasmát a na chvilku zapomenout na okamžiky vlastní nešikovnosti.

A tady se ještě podívejte na 17 oprav, za které by se Pat a Mat rozhodně nemuseli stydět.

Podobné články

Doporučujeme

Další články