Párty stranou: 5 filmů, které byste na festivalu v Karlových Varech neměli minout

Zahajovací víkend karlovarského filmového festivalu je za námi. Pokud tam jste kvůli filmům, teď přišel váš čas. Velkolepé startovací večírky proběhly, ti, kteří do lázeňského města přijeli jen pařit, se odlifrovali zpátky do svých domovů a vám se najednou otevřel prostor pro to, proč jste se sem vypravili. Tady je 5 doporučení, na co rozhodně zajít.

1. Muž, který zabil Dona Quijota

Prokletý snímek kultovního Terryho Gilliama není jen nejočekávanější premiérou letošního KVIFFu, ale tak nějak vůbec. Film se dlouho nedařilo natočit a o zpackaném prvním pokusu vznikl dokonce dokument. Teď už to ale jeden z Monty Pythonů dokázal, a v Karlových Varech bude snímek uveden ve středu 4. 7. ve 14 hodin ve Velkém sále a v pátek 6.7. v 19 hodin v Kinosále Národního domu.

2. Všichni to vědí

Psychologický thriller Asghara Farhadiho zahajoval letošní Cannes a už to by vás mělo nalákat. Pokud vám to nestačí, možná se chytnete na zvučné herecké obsazení - Penelopé Cruz a Javier Bardem společně září ve filmu, který všem připomene, že velké rodinné sešlosti nikdy nejsou dobrý nápad, obzvlášť, pokud máte ve skříni víc než jednoho nenápadného kostlivce. 6. 7. ve 20 hodin ve Velkém sále.

3. Všechno bude

Absolvent FAMU, český režisér jugoslávského původu Olmo Omerzu, je důkazem, že tahle umělecká škola nepouští do světa jen neuplatnitelné trouby. Jeho celovečerní debut Přilíš mladá noc i drama Rodinný film zaujali kritiky i diváky. Podaří se to jeho novince s názvem Všechno bude, road movie o dvou nezletilých chlapcích, kteří utíkají - nebo jen tak běží? Zjistit to můžete 2. 7. od 13 hodin v Kinosále Pupp nebo 4. 7. v 11:30 v kině Drahomíra.

4. Rain Man

Nejen novinkami je člověk živ! Občas je třeba na plátně vidět i naprostou klasiku, za kterou zrovna Rain Mana označit určitě můžeme. 30 let starý film neztratil nic na svém kouzlu a brečet u něj taky nebudete o nic míň než kdysi. Jeho režisér, Barry Levinson, si do Varů přijel pro Křišťálový globus, na slavný film si můžete zajít 6. 7. ve 14 hodin do Velkého sálu.

5. Diamantino

"Nejzvláštnější film letošních Cannes" - tuto přezdívku si snímek režisérské dvojice Gabriela Abrantese a Daniela Schmidta Diamantino vysloužil. Film řeší otázky uprchlické krize, přestože se odehrává ve světě fotbalu. Divné? Běžte zjistit, jak moc, a to 3. 7. ve 22 hodin do Kongresového sálu.

A tady 10 typů lidí, které na KVIFFu rozhodně potkáte.


Komentáře

Doporučeno pro vás