Partu Calverových zloduchů hráli skuteční bandité z mexických kopců: 10 zajímavostí o legendárním westernu Sedm statečných – G.cz
Vyhledávání

Partu Calverových zloduchů hráli skuteční bandité z mexických kopců: 10 zajímavostí o legendárním westernu Sedm statečných

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Sedm statečných patří k těm filmům, které viděl a miluje každý; málokterý snímek si zaslouží označení "klasika" tak moc jako nestárnoucí příběh o sedmici pistolníků, kteří se vydají chránit chudou mexickou vesnici před Calverovými bandity. Věděli jste, že ústřední herci se mezi sebou zrovna dvakrát nemuseli?

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 19.6.2019, 13:37

Sedm rozhádaných

Sedm statečných patří spolu s dolarovou trilogií Sergia Leoneho a filmem Tenkrát na Západě mezi nejslavnější westerny všech dob. Velkou zásluhu má na tom hvězdné obsazení, kdy se v jednom snímku objevili Steve McQueen, Yul Brynner nebo i Charles Bronson.

Právě mezi prvními dvěma jmenovanými ale na place zuřila obrovská rivalita - oba se předháněli, kdo na diváky více zapůsobí. McQueen se tak vždy, když byl v záběru s Brynnerem, pokoušel strhnout pozornost na sebe, třeba tím, že si sudnal či narovnal klobouk, vykláněl se z koně nebo setřásal nábojnice. Prostě cokoliv, aby se divák zaměřil spíše na něj něž na Brynnera. Toho to neskutečně vytáčelo, jelikož se po celou dobu považoval za hlavní hvězdu filmu.

Tak až se na snímek budete dnes večer v 20:00 na Prima MAX dívat, schválně si toho zkuste všimnout. A mezitím si v naší galerii dostudujte další málo známé zajímavosti o tomto skvělém filmu.

A tady si připomeňte 10 nejepičtějších hlášek z kultovního Predátora.

Podobné články

Doporučujeme

Další články