Parlamentní listy se bezelstně přiznaly ke krádeži: bez omluvy, prostě jako by se nic nestalo – G.cz
Vyhledávání

Parlamentní listy se bezelstně přiznaly ke krádeži: bez omluvy, prostě jako by se nic nestalo

Předseda představenstva vydavatele dezinformačního webu Jaroslav Holoubek potvrdil, že „převyprávění“ článků z jiných médií je porušením autorských práv. Kolegové novináři, do něj!

Ivan Brezina
Ivan Brezina 19.1.2018, 11:34

Před týdnem jsem popisoval, jak Parlamentní listy opakovaně vykrádaly moje články. Přečtěte si to ZDE, takže jen shrnu:

Dezinformační web moje texty vždy pouze opatřil úvodem ve stylu „Jak napsal novinář Brezina…“ a závěrem „…říká novinář Brezina“, a vše mezi tím mi prostě bez ptaní šlohnul. Článek zdarma byl na světě. A já jsem pak musel složitě vysvětlovat, že coby seriózní publicista s tou prokremelskou a xenofobní žumpou nemám nic společného. Už proto, že si Parlamentní listy za svou „nezávislou žurnalistku“ nechávají tajně platit od politiků, o kterých pochvalně píšou:

Když mi došla trpělivost, napsal jsem do redakce Parlamentních listů naštvaný mejl, ve kterém jsem – s citací příslušných paragrafů – zloděje vyzval k okamžitému stažení mých ukradených textů z webu. Odeslal jsem ho v 10:28 a říkal si, že zloději budou dělat mrtvého brouka. Byl jsem připraven na to „usoudit jim prdel“, protože jsem věděl, že autorský zákon je na mé straně.

V 10:31, tedy o tři minuty později, mi odepsal předseda představenstva vydavatele Parlamentních listů, Jan Holoubek:

Holoubek tedy jinými slovy bezelstně přiznává, že jeho dezinformační web moje články skutečně kradl. Kdyby to tak totiž nebylo, hádal by se, vyhrožoval nebo vyjednával. A všimněte si, že nikde není ani slovo omluvy. „Ukradli jsme, stáhneme,“ konstatuje Holoubek prostě. Je to asi stejné, jako kdyby vám zloděj vykradl byt, a kdybyste ho vypátrali, řekl by jen něco jako: „Tak tady teda máš tu svou televizi, šperky a starožitnosti zpátky, no…“

Jana Holoubka za tohle chování hanba nefackuje, stejně jako novináře třetího nálevu, kteří do Parlamentních listů píšou. Respektive „překrádají“ články svých kolegů z jiných médií.

Všechny tyhle kolegy teď vyzývám: zadejte do vyhledávače Parlamentních listů své jméno a ověřte si, jestli mezi okradenými nejste i vy. Pokud to zjistíte, udeřte na Holoubka stejně jako já. Tohle si přece nemůžeme nechat líbit. Zlodějský web systematicky ničí pověst českých novinářů jako celku…

A TADY si přečtěte, jaká je mentální úroveň typického čtenáře Parlamentních listů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu