fb pixel Pár věcí, které můžete dělat po sundání roušky, a které jste možná v karanténě zapomněli – G.cz
Vyhledávání

Pár věcí, které můžete dělat po sundání roušky, a které jste možná v karanténě zapomněli

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Vzhledem k tomu, že od 25. května budeme za určitých hygienických podmínek všichni chodit venku bez roušek, uvědomíme si zároveň, že jsme zapomněli dělat velkou spoustu věcí, které pro nás byly v době předrouškové na každodenním pořádku. Většinu z nich jste z velkou pravděpodobností už dávno zapomněli.

Martin Miko
Martin Miko 16.5.2020, 14:40

Zpátky do stereotypu, ale s pravidly

Procházení se venku bez roušky od 25. května by se mělo podle všeho stát součástí poslední fáze uvolňování hygienických opatření, které kvůli koronaviru zavedla česká vláda. Kromě toho bychom se mohli například dočkat hromadných kulturních a společenských akcí do 500 lidí, což zahrnuje například využití restaurací, hotelů, památkových objektů, plaveckých bazénů, vnitřních prostor historických objektů, ZOO, divadel nebo botanických zahrad. Čtvrtá fáze uvolňování se bude týkat například tatérů, taxikářů a spousty dalších oborů, které už se nemohou dočkat, až naplno rozjedou svůj byznys.

Nicméně nejdůležitější je pro nás, tedy hned po otevření hospod, nenošení roušky na veřejném prostranství, protože se blíží léto a neradi bychom v blížících se úmorných vedrech kolabovali, takže odložení této hygienické pomůcky je zde zcela na místě. Ano, jsme samozřejmě připraveni na to, že rouška nám na ústech zůstane v MHD nebo uzavřených prostorách, ale zásadní je pro nás, že budeme moct dělat těchto 10 běžných věcí, které jsme byli zvyklí dělat v podstatě denně.

Ano, taky jsme zapomněli na ty časy, kdy dělání těchto činností bylo běžnou rutinou v životě nás všech. Nebojte se, brzy zas budeme na ulici jíst kebab a u toho se na sebe usmívat a komunikovat spolu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články