fb pixel Pan Darcy neexistuje! Tucet ukazatelů, že už vám hrabe z karanténní četby Jane Austen – G.cz
Vyhledávání

Pan Darcy neexistuje! Tucet ukazatelů, že už vám hrabe z karanténní četby Jane Austen

+ DALŠÍCH 8 FOTEK + DALŠÍCH 9 FOTEK

Jane Austen sice psala o lásce, dokázala to ale dělat s humorem, lehkostí a na pozadí skvěle vykreslené britské společnosti 19. století. Proto jsme ji vyhodnotili jako velmi vhodnou karanténní četbu pro ženy, ale pozor, dámy! Všeho s mírou!

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 4.4.2020, 12:05

Příliš mnoho austenovek škodí

V karanténě se toho dá dělat víc, než si myslíte, tentokrát se ale zaměříme na čtení. U literatury, podobně jako u filmů, je těžké dávat konkrétní tipy. Každému se líbí něco jiného. Přesto jsme se zamysleli nad tím, co by se dalo plošně doporučit jako vhodná četba. Mezi prvními nás napadla britská spisovatelka Jane Austen, ačkoliv uznáváme, že jejími fanoušky jsou spíše ženy a dává to smysl.

Argumentů máme několik - je to sice červená knihovna, ale červená knihovna na úrovni. Ačkoliv její hrdinky hledají lásku a manžela, ne za každou cenu, právě naopak. I když decentně, přeci jen se vzpírají normám tehdejší společnosti, dělají to ale s humorem a noblesou. Je to čtení zábavné, lehké, navíc existuje celá řada povedených filmových adaptací díle Jane Austen, jehož zkoumáním můžete na četbu volně navázat.

Ale pozor! Svět známé autorky je nakažlivý ve své snovosti, takže mu můžete velmi rychle propadnout. Bohužel se romantika ze začátku 19. století tak úplně nedá prakticky aplikovat na život v roce 2020. Proto, dámy, pokud na sobě pozorujete alespoň polovinu symptomů z následující galerie, možná tu Pýchu a předsudek na chvíli odložte...

A pokud ne, můžete vesele pokračovat!

Podobné články

Doporučujeme

Další články