fb pixel Pamatujete si své sny? Díky těmto 5 snadným krokům se to naučíte! – G.cz
Vyhledávání

Pamatujete si své sny? Díky těmto 5 snadným krokům se to naučíte!

Znáte ten pocit, kdy se vám celou noc zdá sen, který si přejete zapamatovat, ovšem už hned po probuzení nejste schopni si vzpomenout, o čem vlastně byl? Víme, jak se naučit pamatovat si vlastní sny!

Kristýna Jakubcová 22.10.2016, 10:50

Patříte mezi milovníky snářů a podvědomí? Pak vám rozhodně nemusíme vysvětlovat, že sny nám dokážou nejen poradit, ale někdy i zcela ‚oteřít oči‘. Ovšem k tomu, abyste dokázali správně rozklíčovat své podvědomí, si potřebujete své sny pamatovat. Víme, jak na to!

1. Budík musí být nablízku

Pokud si takticky dáváte budík dál od postele, a to z důvodu, abyste se museli zvednout, když ho chcete vypnout, podaří se vám sice nezaspat, ovšem při přesunu k budíku pravděpodobně zapomenete celý svůj sen.

2. Důležitý je kvalitní spánek

Zkuste jít do postele každý den ve stejnou dobu a také ve stejnou dobu se probouzejte. Pokud totiž bude váš spánek kvalitní, budou se vám i sny lépe zdát a pamatovat. Nejvíce se sny objevují v hluboké fázi REM, což znamená, že vaše tělo je naprosto v klidu – relaxuje a vy sníte. Pokud ale máte přerušovaný spánek a navíc trpíte jeho nedostatkem, nemůžete se divit, že si sny moc nepamatujete.

3. Blok a pero na dosah

Může to znít šíleně, ale na vašem nočním stolku nesmí chybět blok s tužkou. Pokaždé, kdy se vzbudíte, si okamžitě napište záchytné body, popisující váš sen. Ráno si tak na vše snáze vzpomenete.

4. Vědomě se rozhodněte, že si sny prostě zapamatujete

Psychika ovlivňuje vše. Tak jako se na vás ze všech stran valí informace o síle pozitivní myšlenky na život, rozhodněte se zcela vědomě, že si od teď budete pamatovat všechny své sny. Uvidíte, že se to výrazně zlepší.

5. Žádný alkohol ani drogy

No, s tímto bodem budou možná malé problémy, ovšem pokud si odpustíte sklenku vína před spaním, máte větší šanci, že si své příběhy ze snů zapamatujete. Pokud si ovšem dopřejete alkohol, pak sice možná snáze usnete, ale ze svých snů si nebudete pamatovat vůbec nic.

A pokud na hlubší význam snů příliš nevěříte, třeba proto, že jste vědečtěji založeni, pak vás určitě bude zajímat těchto 5 nejpravděpodobnějších důvodů, proč se nám zdají sny.

Podobné články

Doporučujeme

Další články