fb pixel Otravní vegani v akci aneb Věci, na které vás milovníci tofu nikdy nezapomenou upozornit – G.cz
Vyhledávání

Otravní vegani v akci aneb Věci, na které vás milovníci tofu nikdy nezapomenou upozornit

+ DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

Během koronavirové krize se na druhořadé věci jako genderová vyváženost, kampaň MeToo nebo veganství zkrátka zapomnělo, protože lidstvo řešilo mnohem důležitější záležitosti. I proto jsme se rozhodli, že půjdeme proti proudu a připomeneme si zásadní výročí. Před 24 lety bylo totiž veganství vyškrtnuto ze seznamu poruch příjmu potravy. Proč to některým lidem přijde tak důležité, že to uvádějí mezi jinými významnými světovými výročími? To nikdo neví.

Rom Jeremy
Rom Jeremy Aktualizováno 23.5.2022, 10:44

Lidi versus vegani

Do roku 1999 bylo na veganství podle Mezinárodní klasifikace nemocí nahlíženo jako na psychickou poruchu, která byla zařazena do poruch příjmu potravy. My bychom tam nyní rádi zařadili jinou poruchu související s veganstvím, která se týká nepřetržitého vyprávění veganů o tom, že jsou vegani. Neustálé opakování věcí, které nikoho nezajímají, to bychom také mohli definovat jako jakousi chorobu. Nicméně – obchodní řetězce toto mluvení o veganství nejspíše zaznamenaly, protože za poslední roky máme v našich obchodech hromady potravinových výrobků, které mají nahradit maso.

Aktuální situace vypadá tak, že se nám prodejci snaží vnutit falešné maso za cenu, která převyšuje cenu hovězí svíčkové, anebo kilo květáku za cenu kila kuřecích prsních řízků. Tím nám obchody dávají najevo, že veganství je v současnosti především skvělý byznys.

Veganství je v podstatě druh hipsterství, kterým se lidé snaží od ostatních odlišit, a právě proto nejí maso. Samozřejmě, že mohou mít i etické důvody, které se dají i pochopit, ale proč tedy nejsou „jen“ vegetariáni? Mléko, sýr ani vejce přece nikomu neubližují, když je kupujete z malých farem a od vesnických prodejců. Ano, je to trochu dražší a obtížnější se k tomu dostat, ale pořád vás to vyjde levněji než třeba Beyond Meat, které je sice chuťově fajn, ale jeho cena je naprosto nesmyslná.

Propagátoři veganství si však jdou za svým a tlučou nám do hlavy svá „moudra“, která všežravce nezajímají. Bohužel to dělají naschvál a opakují své otřepané fráze tak často, že už je taky známe nazpaměť. V následující galerii naleznete 9 vět, jež vám vegani nikdy nezapomenou při jídle připomenout:

A nebuďte smutní z toho, že veganů přibývá. Alespoň zbyde víc masa pro nás ostatní!

Podobné články

Doporučujeme

Další články