Ostuda ministryně Šlechtové: na Velké ceně v Brně obtěžovala Valentina Rossiho, všiml si toho i zahraniční tisk

Obrázek uživatele Jan Palička
09.8.2017, 11:08

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová z hnutí ANO má z ostudy kabát. Ten si vysloužila během motocyklové Velké ceny v Brně, kterou o víkendu navštívila. Jako VIP návštěvník se Šlechtová těsně před startem dostala až ke startovnímu poli, kde začala obtěžovat legendárního závodníka Valentina Rossiho. Ten tak před startem musel čelit nejen stresu ze závodu, ale i dotírání české ministryně.

Jednou z největších nevýhod toho, když je někdo slavný, je bezpochyby i to, že občas musí čelit fanouškům, kteří jsou více dotěrní, než by bylo zdrávo. Své o tom vědí zpěváci, herci, ale i sportovci. Když na Velkou cenu v Brně dorazil legendární Valentino Rossi, dalo se předpokládat, že u fanoušků to vyvolá pozdvižení. Všichni se nicméně zvládli chovat slušně. Všichni až na ministryni pro místní rozvoj Karlu Šlechtovou.

Šlechtová navštěvuje sportovní akce poměrně často. Po boku prezidenta Miloše Zemana se objevila i na olympijských hrách v Rio de Janeiru. Jako ministryně má tu výhodu, že sportovním kláním přihlíží z pozice VIP návštěvníka, což má hned několik výhod. Kromě toho, že za návštěvu nemusí jako akreditovaný host platit a má rezervovaná místa s obvykle nejlepším výhledem, dostane se i na pro běžné smrtelníky běžně nepřístupná místa.

Na Velké ceně měla Šlechtová jako VIP host možnost těsně před startem závodu navštívit startovní rošt, na kterém již byli seřazení jednotliví závodníci. Před zraky zhruba 200 tisíc diváků se ministryně vrhla na Valentina Rossiho, nejspíše proto, že byl jediným motocyklovým závodníkem, kterého znala, a začala se po něm dožadovat společné fotky. Šokovanému Rossimu vyvedenému před začátkem závodu z míry nezbylo než Šlechtovou odstrčit, aby mu dala pokoj.

Trapné události si všimla italská média, která začala psát o tom, jak jejich sportovní hrdina musel v Česku čelit obtěžování od fanatické blonďaté fanynky. Ještě větší ostuda byla, když nejen Italové, ale i další zahraniční novináři zjistili, že onou nevychovanou blondýnou byla česká ministryně, která je momentálně všem pro smích. Lidé na sociálních sítích Šlechtové vyčítají její nabubřelost, případně si z celé události dělají legraci s tím, že ministryně za hnutí ANO nevěděla, že Rossi není v holdingu Andreje Babiše a tudíž se s ní nemusí na povel bavit.

Zde si připomeňte jedinečný moment, kdy ministryně Šlechtová výjimečně dávala smysl.


Komentáře

Doporučeno pro vás