Oslavte Mezinárodní den migrantů! Tady je 5 věcí, díky kterým jsou pro nás uprchlíci přínosem

Obrázek uživatele Dirk Diggler
18.12.2017, 14:12

Migranti, uprchlíci, běženci... Tihle všichni mají dnes svůj velký, mezinárodní den! Pokud vás nebaví neustálá vlna nesnášenlivosti vůči všemu cizímu, přečtěte si, čím nám podle nás přistěhovalci z různých koutů světa velmi prospívají, a proč bychom si je tím pádem měli hýčkat.

1. Více kebabáren a večerek

Vynikající maso, pokrájené na tenké kousky se salátem, dresinkem, to vše zabalené v měkké placce nebo v křupavém pita chlebu. Záchrana při cestách z pivních posezení i ranních kocovinách, umíte si představit život bez kebabu? Mimochodem, stejně nepostradatelné jsou pro většinu společnosti i vietnamské večerky.

2. Nové nemoci, lepší imunita

Jiný kraj, jiný mrav a jiné zdravotní problémy. Jiné typy nemocí nám nejprve možná trochu zavaří, lidský organismus je ale silný stroj, který umí bojovat. Téhle hypochondrické západní společnosti stejně jedině prospěje se trochu přizpůsobit.

3. Zábavnější kultura

Ruku na srdce, vás to sledování fotbalu v hospodě u piva pořád dokola fakt baví? Ať už jde o přistěhovalce z Afriky, Asie nebo odkudkoliv jinud, každý nový prvek v kulturním vyžití je přece vynikající. Vzpomínáte třeba, jak si v montypythonovském Životě Briana užívali kamenování?

4. Krásné mulatky a mulati, co vyrostou z mezirasových poměrů

Co vznikne, když se do sebe zamilují černoška a běloch? Krásné dítko s velkýma očima, plnými rty, kudrnatými vlasy a pletí barvy mléčné čokolády. Takových rozhodně potřebujeme víc - a módní průmysl jakbysmet.

5. Další náboženství, která nás donutí nebýt ateisty

Česko patří k nejvíce ateistickým zemím Evropy, možná je tu ale tolik bezvěrců proto, že je tu omezená nabídka. S přicházejícími hordami migrantů se seznam rozšíří a kdo ví, třeba pak bude pro lidi jednodušší si nějakého toho vlastního boha vybrat.

A tady zalistujte výkladovým slovníkem slušnočeštiny.


Komentáře

Doporučeno pro vás