fb pixel Kde si pustit filmy nominované na Oscara
Vyhledávání

OSCAR 2021: Kde a jak se podívat na nominované filmy? Netflix jich nabízí nejvíc

+ DALŠÍCH 15 FOTEK + DALŠÍCH 16 FOTEK

Soudní drama, melancholická road movie, konverzačka podle divadelní hry, příběh korejských přistěhovalců, feministický thriller, formální veledílo, životopisné krimi a hudební experiment. Taková je osmička filmů nominovaných na Oscara v kategorii Nejlepší film. Kde je ale takový obyčejný smrtelník v době covidové může vidět?

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 20.3.2021, 11:01

Oscarové filmy ve vašem obýváku

Za normální situace bychom touto dobou už znali vítěze letošního ročníku Oscarů. Protože ale situace je všechno jen ne normální, Ceny Americké filmové akademie budou rozdány s dvouměsíčním zpožděním, a sice až 25. dubna (pro nás to znamená 26. dubna v noci). Nevadí! Když necháme stranou diskuzi o tom, jestli je vůbec relevantní nebo třeba jen vhodné, aby si privilegované hollywoodské hvězdy v době, kdy svět bojuje s pandemií, rozdávaly ceny za filmy, které prakticky nikdo neměl šanci vidět, tak tohle tvrzení ani není tak úplně pravda.

Řada nominovaných snímků, a to nejen těch z kategorie Nejlepší film, se totiž dá pohodlně zhlédnout on-line na některé ze streamingových služeb, z nichž většina je dostupná i v České republice. A posunutí předávání Oscarů znamená více času na domácí kino, no ne? V následující galerii najdete 20 filmů, které jsou letos nominované alespoň na jednoho Oscara. Je u nich krátce shrnuto, o co vlastně jde, případně proč byste je měli registrovat/vidět, a pak samozřejmě také informace o tom, kde je tedy reálně možné je zhlédnout.

Nejbohatší nabídkou disponuje Netflix. Ten nabízí hned dva kousky nominované v kategorii Nejlepší film, a to soudní drama Aarona Sorkina Chicagský tribunál a černobílé formální veledílo Davida Finchera Mank. Zároveň si jistě užijete životopisný hudební snímek Ma Rainey – Matka blues s Violou Davis a Chadwickem Bosemanem v hlavních rolích, které oběma hercům vynesly nominace a Bosemanovi i Zlatý glóbus. Drama Střípky ženy o mladé matce, jež při domácím porodu přijde o dítě, ukazuje hvězdu prvních dvou sérií Koruny Vanessu Kirby (hrála okouzlující mladou verzi princezny Margaret) jako jednu z nejtalentovanějších mladých tváří současnosti.

Fanoušci hudebních snímků ocení Sound of Metal, jehož děj je založen na nedokončeném dokumentárním filmu Dereka Cianfrancee „Metalhead“, v němž bubeníkovi heavymetalové kapely prasknou ušní bubínky a musí se naučit přizpůsobit světu ticha. Film Daria Mardera můžete streamovat na Amazon Prime Video. Tamtéž je k vidění i One Night in Miami z dílny herečky a režisérky Reginy King. Snímek má celkem tři oscarové nominace a líčí fiktivní události večírku, na kterém se sejdou boxer Muhammad Ali, aktivista Malcolm X, herec Jim Brown a zpěvák Sam Cooke. Dodám už jen tolik, že tři nominace jsou málo. Užijte si to!

Podobné články

Doporučujeme

Další články