Ortelata: rodinka milující xenofobního zpěváka Hnídka žaluje novináře Pavla Novotného – G.cz
Vyhledávání

Ortelata: rodinka milující xenofobního zpěváka Hnídka žaluje novináře Pavla Novotného

Jiří Beneš z Tanvaldu byl potrestán za výhružky redaktorovi www.g.cz. Jeho sestra teď chce omluvu za kritiku videa s písní kapely s neonacistickými kořeny, ve kterém její nezletilý syn naznačuje podřezávání krků.

Ivan Brezina
Ivan Brezina 8.11.2017, 08:03

Letos na jaře se na Youtube objevilo tohle neuvěřitelné video:

Kolega novinář Pavel Novotný ho tehdy komentoval na svém FB profilu: „Nevíte někdo, co je to za lidi? Chtěl bych je nahlásit na sociálku a paní nechat zkontrolovat právo na občanku. Tatínkovi už asi nic nepomůže, ale ten chlapeček nemusí být stejný... Podle mě kdyby jim ho sebrali a dostali ho k adopci dva gayové, stoprocentně z něj vyroste lepší člověk. Proto prosím o bližší info o rodině, to dítě z ní musí pryč. Snad takových nebožátek není víc...“

Psali jsme o tom ZDE. Orteláckou rodinku ale Novotného komentář urazil a zažalovali ho. První stání proběhlo teď v úterý. Lidové noviny o tom napsaly ZDE, neuvěřitelné video ze soudu včetně vyjádření Pavla Novotného si můžete prohlédnout ZDE. O ortelatech jsme se tam ale bohužel nedozvěděli nic bližšího. Čteme o nich jen tohle: „Na straně žalobců - muže s iniciálami K. V. a jeho ženy M. B. (redakce totožnost obou zná, na jejich přání je ale nezveřejňuje celé - red. pozn.) - byla cítit velká nervozita a distanc. Odmítali se vyjádřit před novináři, nechtěli být na fotkách ani před kamerou.“

Za co se ti lidé tolik stydí? Proč se zbaběle schovávají za iniciály? Proč jim vadí, že by se veřejnost dozvěděla, k čemu vychovávají svého nezletilého potomka? Z videa je zřejmé, že ho učí poslouchat xenofobní a rasistickou hudbu produkovanou člověkem s neonacistickou minulostí. Tomáš Ortel (vlastním jménem Hnídek) byl frontmanem skupiny Conflict 88, už svým názvem oslavující Třetí říši (číslo 88 znamená HH, tedy “Heil Hitler!”).

Copak těm dvěma ortelatům nevadí, že jejich syn poslouchá tak odpornou hudbu ničemného člověka? Jako rodiče neřeší, že u toho jejich nezletilý syn na videu navíc i naznačuje vraždění (podřezávání krku)? Viz foto zde:

Už z principu je to nesmysl. Pokud se totiž někdo soudí s médii, z vlastní vůle vstupuje do veřejného prostoru. Musí být tedy připraven na to, že bude zveřejněna jeho identita. A tihle dva svou snahu po zviditelnění koneckonců potvrdili sami už tím, že na Youtube pověsili video s vlastními obličeji. Na nějaké utajování teď tedy ortelata nemají nárok.

Takže: žalobce se jmenuje Karel Vyskočil a je z Příšovic u Turnova. Žalobkyně se jmenuje Monika Benešová a je z Tanvaldu. Znáte někdo ty lidi? Máte s nimi osobní zkušenost? Napište nám. Výše je jejich fotka od soudu s Pavlem Novotným.

Osobně jsem se setkal s bratrem žalobkyně Jiřím Benešem z Tanvaldu. Neznám ho a nikdy jsem ho neviděl, ale po publikování článku na www.g.cz letos na jaře mi napsal tohle:

A tohle:

A tohle:

Už z toho jsem si udělal názor, co jsou ortelata za rodinu. Ta úroveň… Ten slovník… Benešovy vulgární urážky podle mého názoru naplnily znaky přestupku proti občanskému soužití (§ 49 zákona o přestupcích), výhružky fyzickým napadením pak jsou svou intenzitou naplněním nebezpečného vyhrožování (§ 353 trestního zákoníku). Benešovy posty jsem proto vytiskl a poslal obvodnímu oddělení Policie ČR Tanvald s žádostí o prošetření věci. Policie to předala odboru přestupků tanvaldské radnice a Jiří Beneš byl následně potrestán. Až ho někde potkáte, vypadá takhle inteligentně:

Ukazuje to ubohost fanoušků neonacisty Tomáše Ortela – Hnídka. Tohle je naprostá spodina, společenské dno. Prostě vulgární násilníci a primitivní rabiáti, ohrožující spoluobčany, což teď máme potvrzeno i s kulatým razítkem.

Ale hlavně to dokládá, že Pavel Novotný měl ve své kritice ubohých zpěváčků z Fiatu Multipla v tom základním pravdu. Možná to napsal příliš expresivními slovy, ale podstata věci sedí. Ortelata se veřejně hlásí k nejtemnějším stránkám lidské povahy. Ke zlobě a nenávisti, k paušálnímu odmítání lidí s jinou barvou pleti, s jiným náboženstvím a s jinými názory, k násilí, ke zlu a výhružkám zmlácením. A ještě se tím veřejně chlubí na Youtube.

Pokud bude soudce jen trochu rozumný a nahlédne spor v celém kontextu, Pavel Novotný to nemůže prohrát. A co na to sociálka? Provedla už u ortelat šetření?

O neonacistickém Ortelu si přečtěte víc ZDE.

Podobné články

Doporučujeme

Další články