fb pixel Opil se a vyrazil se porvat s Elvisem: 10 zajímavostí o Bruci Springsteenovi, které jste nevěděli – G.cz
Vyhledávání

Opil se a vyrazil se porvat s Elvisem: 10 zajímavostí o Bruci Springsteenovi, které jste nevěděli

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Už 70. narozeniny dnes slaví Bruce Springsteen, americký folkař a rocker přezdívaný The Boss nebo také "americký Brian Adams", jak nás kdysi poučil sitcom HIMYM. Zdá se nemožné o takové legendě nevědět vše, my vás přesto trochu vyzkoušíme. Tušili jste, že...

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková Aktualizováno 23.9.2019, 14:39

1. První, song co se naučil hrát na kytaru, byl cover The Beatles?

Konkrétně se jedná a písničku Twist and Shout.

2. Svou první ženu poznal během natáčení videoklipu?

Je to tak. Modelku Julianne Phillips a svou budoucí manželku Springsteen poznal při natáčení klipu rockové kapely .38 Special.

3. Si to chtěl rozdat s Elvisem?

Otázka je, jak rozdat. Jisté je jen to, že v roce 1976 po Elvisově koncertě se opilý Bruce Springsteen ve tři ráno rozhodl vloupat k superstar do domu. Před vchodovými dveřmi ho ale zpacifikovala ochranka.

4. Vyrůstal obklopen vůní čokolády?

Dům jeho rodiny v New Jersey byl nedaleko továrny na čokoládu. Springsteen několikrát vzpomínal na to, jak byl vzduch u nich doma nonstop nasycen vůní téhle cukrovinky. Docela lábuž!

5. Je nadaný fotograf a miluje bizár?

Že je talentovaný fotograf, to o Springsteenovi prohlašuje jeho kamarád Frank Stefanko, který se pořizováním obrázků skutečně živí. Pro rockera je to ale prý jen koníček a nejraději pak fotí divné a bizarní billboardy a cedule na ulicích rodného New Jersey.

6. Jeho hit Hungry Heart byl původně pro The Ramones?

V roce 1979 si Springsteen zašel na koncert slavných Ramones. Po show se v zákulisí zakecal s Joeyem Ramonem a dohodli se, že jim Bruce napíše písničku, což byla právě Hungry Heart. Autor se ale nakonec rozhodl nechat si song pro svůj vlastní repertoár.

7. Jeho fanoušci byli i ve vesmíru?

Když posádka raketoplánu Discovery, která měla v prosinci 1999 za úkol zkontrolovat a případně opravit Hubbleův dalekohled, dorazila k cíli, ze spánku ji vzbudila Springsteenova pecka Randezvous.

8. Dvě svoje manželky nechal hrát v jednom videoklipu?

Je to tak. Springsteenova výše zmíněná první manželka hrála v klipu k písni Glory Days spolu s Patti Scialfa, kterou si Bruce vzal po rozvodu s Julianne. Tehdy to samozřejmě nikdo z nich nevěděl.

9. Ho ve škole šikanovala jeptiška?

Ano. Když byl Bruce ve třetí třídě a zlobil, jeptiška ho za trest nacpala do koše na odpadky pod katedrou, protože podle jejího názoru přesně tam mladík patřil.

10. Když se vykašlal na kapelu E Street, štědře to spoluhráčům vynahradil?

Na konci 80. let se Springsteen rozhodl jet úplně sám na sebe a rozpustil kapelu E Street. Aby jeho věrní spoluhráči nestrádali, zaplatil každému něco jako odstupné, a to ve výši 2 milionů dolarů. Prostě dobrák!

A tady se podívejte na intimní fotky Freddieho Mercuryho a jeho přítele.

Podobné články

Doporučujeme

Další články