fb pixel Onlinová střílečka Valorant se blíží: Lidé platí tisíce za hru, která je zdarma – G.cz
Vyhledávání

Onlinová střílečka Valorant se blíží: Lidé platí tisíce za hru, která je zdarma

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Společnost Riot Games včera nechala streamery, youtubery a profesionální e-sportovce svou novou onlinovou střílečku Valorant. Každý, kdo se na Twitchi díval na to, jak bude vypadat hra, která chce sesadit Fortnite z pomyslného trůnu, mohl navíc dostat od náhodného generátoru přístupový klíč do uzavřeného beta testování. A lidi ty klíče moc, moc chtěli.

Jan Studnička
Jan Studnička 8.4.2020, 13:26

Valorant způsobil riot

Riot Games, tvůrci legendární moba hry League of Legends, poprvé smočili své vývojářské nožky v akčních vodách. A jejich FPS prvotina, onlineová akční přestřelka Valorant od svého prvního představení řádně nabírá dech. Včera rozeslali z Riotu všem významným streamerům na Twitchi přístupové kód k uzavřené bětě s tím, ať si hrají a že divákům, kteří budou onlinové zápasy sledovat, společnost náhodně rozdělí další beta kódy.

Jednoduché a elegantní promo, že? Jenže na streamovací platformě Twitch se rozjelo peklo. Valorant zlomil rekord za největší sledovanost prvního dne. Přes milion a půl diváků sedělo u počítačů a dívalo se, jak jejich oblíbení streameři střílejí po lidech. Nebo minimálně měli stream zapnutý na pozadí a doufali, že jim Riot pošle jejich vlastní klíč k betě, aby si mohli hru vyzkoušet sami.

A protože lidé jsou lidé, začali přemýšlet, jak na celé akci něco trhnout. Řada uživatelů tedy začala zakládat hromady dalších účtů, na kterých mohli přístupové kódy vyhrát a spousta z nich se to ani nesnažila zakrýt. ValorantBetaKey123, JustinsValorant1, JustinsValorant2, JustinsValorant3… Podobnými nicky se to na platformě jenom hemžilo. Ostatně do uzavřeného beta testování se moc hráčů nevejde a mezi milionem a půl diváků jsou vaše šance na výhru dost mizivé.

Někteří diváci svoje klíče přeci jenom získali a rozhodli se, že než aby si hru sami zkusili, radši střelí přístupové kódy někomu, kdo by je mohl chtít víc. Na eBay si tak můžete koupit za TÍSÍCE KORUN předběžný přístup do hry, která má být zdarma.

Onlinové nebe

Pod náporem nových hráčů v Riot Games padaly servery, takže se společnost po celém dni na Twitteru omluvila s tím, že musí ještě vychytávat chyby a že na hře ještě pracují, ostatně beta není to samé, co finální hra. Ale už v téhle fázi to vypadá, že Valorant má šanci stát se novou hvězdou e-sportové scény.

Streameři hru popisují jako dítě, které si spolu udělal Counter-Strike a Overwatch, což je možná nejpřesnější popis, který dostanete. Z Counter-Striku si hra vzala malé, ale funkční navzájem propojené mapy, hitboxy, chování některých zbraní a podobně. Z Overwatch zase postavy a speciální schopnosti, kterými oplývají. Rychlé reflexy a přesná muška tedy budou hrát hlavní roli, ale oživování, zaslepování protivníků a speciální útoky budou hrát v zápasech významnou úlohu.

Kdo z vás někdy viděl záběry ze hry, museli jste si všimnout, že je vizuálně překvapivě prostá. Žádná fotorealistická grafika, žádné velké stylizované skopičiny. To má dva prosté důvody - přístupnost a orientace na e-sport. Hra vypadá prostince, protože je prostinká. Není důležitý vizuál, důležité je to, aby běžela hladce, plynule, dala se snadno streamovat a mohl ji hrát každý. Podle Riot Games poběží hra v pohodě i na deset let starých počítačích, naopak nové a nabušené mašiny mohou hrát hru ve vysokém rozlišení a dostanou se na framerate v řádech stovek, tedy že se vám budou zobrazovat stovky snímků za sekundu a hra poběží extrémně plynule. To vše zatímco streamujete ve velikém rozlišení svým divákům.

Oficiální datum vydání ještě není známo, ale hra by měla být kompletně venku a zdarma ke stažení někdy během tohoto roku.

Podobné články

Doporučujeme

Další články