Omluva Jaromíra Soukupa: Multifunkční moderátor se bude muset kát za své bizarní výroky na adresu České televize – G.cz
Vyhledávání

Omluva Jaromíra Soukupa: Multifunkční moderátor se bude muset kát za své bizarní výroky na adresu České televize

Kauza Barrandov versus Česká televize pokračuje. Fakt nás zajímá, kam až se to bude vyvíjet. + DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Tohle asi neudělá velkou radost majiteli TV Barrandov Jaromíru Soukupovi, který se podle pondělního rozsudku pražského městského soudu bude muset omluvit České televizi. Můžou za to dehonestující, manipulativní a nepravdivé výroky na adresu televize, které pronášel v jednom ze svých 13 pořadů. Rozsudek ale zatím není pravomocný.

Pavla Ksiazkiewiczová
Pavla Ksiazkiewiczová 29.4.2019, 14:23

Omluva Jaromíra Soukupa

Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. České televizi došla před nedávnem trpělivost kvůli pomateným blábolům Jaromíra Soukupa, které chrlil na její adresu. Nepožadovala od tohoto mnohonásobného moderátora žádnou finanční částku, nýbrž patřičnou omluvu v jednom z pořadů Jaromíra Soukupa po čtyři týdny po sobě, omluvu na webu televize Barrandov (kde jsou pořady k vidění) a omluvné dopisy České televizi a Radě České televize.

Soukupovi nakonec asi zmrzne úsměv, protože soudkyně Irena Karpíšková dala za pravdu ČT. "Vytýkané jednání nelze již označit za věcnou kritiku, ale za dehonestující tvrzení," odůvodnila své vyjádření Karpíšková. Dokonce uvedla, že kritika veřejnoprávního média je žádoucí, rozhodně však ne způsobem, jakým to dělal Soukup.

A co, že to vlastně tenkrát říkal? "Česká televize nepodléhá vůbec žádné kontrole toho, jak efektivně nakládá s šesti miliardami korun, které od nás vybere," halekal svou typickou dikcí. To je samozřejmě totální hloupost, když televize každý rok podává výroční zprávu o svém hospodaření a navíc jsou finanční toky zveřejňovány na webu.

Další perla, která z něj vypadla se týkala veřejnoprávního poplatku, který platíme: "Každý měsíc chodí z vašeho účtu 135 korun do instituce, která na vás úplně kašle." Do toho se rozčiloval nad darebáky a podvodníky, kteří v televizi figurují a prý je celá instituce pohrobkem socialismu. Soukup se sice brání, že přece může zveřejňovat své názory ve svých médiích, na druhou stranu ale, když se jeho výroky zakládají na lživých tvrzeních, nemůže se potom divit tomu, že bude muset čtyři týdny vysílat omluvy ČT.

A tady čtěte o novém vizuálu Lubomíra Volného. Tohle se fakt nepovedlo.

Podobné články

Doporučujeme

Další články