fb pixel Okultisté ve službách vůdců: jasnovidci v druhé světové válce – G.cz
Vyhledávání

Okultisté ve službách vůdců: jasnovidci v druhé světové válce

Okultismus ve 20.století
Zdroj: https://pixabay.com/

Kouzlům a magii se dnes většina lidí s výjimkou esoteriků vysmívá, nebo je prostě nebere vážně. Ve 20. století byl však okultismus nedílnou součástí života, seance se pořádaly ve všech vrstvách obyvatelstva. Nemůžeme se proto divit, že k nim sáhli i velcí vůdci Evropy v dobách druhé světové války.

Václav Adamus
Václav Adamus 7.1.2022, 10:43

Mnohé překvapí, že své jasnovidce měl například i Josif Vissarionovič Stalin, který vyznával dialektický materialismus, tedy byl ateistou. Ovšem, jak uvidíme, i on se nakonec dal přesvědčit.

Nejhříšnější muž světa

Narodil se 12. října 1875 ve Warwickshire do rodiny fundamentalistického kněze a osud mu předurčil, že se stane největším světovým mágem. Jeho dětství bylo poměrně tvrdé. Když mu zemřel otec, rozhodl se vzbouřit proti rodině a změnil své chování v úplný opak křesťanství. Matka mu začala říkat bestie (s odkazem na Bibli) a mladý Crowley později přijal označení Antikrist. Z freudovského hlediska nazíráno měla jistě na jeho nevázaný sexuální život vliv také porucha předkožky (fimóza), s níž se narodil, a kterou hned v úvodu své biografie zdůrazňuje. Jak byl však tento mág, který založil okultní společnost Thelema, spojen s Churchillem? Sám Crowley tvrdí, že to byl on, kdo vymyslel použití písmena a gesta V v britské válečné propagandě. Měl to být protichůdný symbol nacistické svastiky. Britové využili okultisty i jinak. Ian Flemming, autor Jamese Bonda, pracoval na tajné operaci pod MI5. Podstatou této operace bylo podstrčit nacistovi Rudolfu Hessovi nepravdivou předpověď (hoax), na základě které má Hess uzavřít mír s Británií. Zní to šíleně? Ale není. Rudolf Hess byl okultismu oddán, možná ještě více než Heinrich Himmler. Hess skutečně odlétá roku 1941 do Británie, kde si myslí, že bude přivítán jako budoucí mírotvůrce. Je však okamžitě zatčen a držen v zajetí až do Norimberského procesu.

Stalinův jasnozřivec

Wolf Messing se narodil 10. září 1899 v Polsku okupovaném carským Ruskem, jeho život byl v lecčems podobný výše zmíněnému mágovi. Jeho otec byl rabín, ale stejně jako Crowleyho otec byl fundamentalistou – patřil mezi ultraortodoxní Židy. Wolf se měl stát také rabínem, ale udělal kariéru jinde. U Messingů doma se mluvilo jazykem jidiš, Wolf byl nadaný již jako dítě, měl fenomenální paměť a zvládl si zapamatovat třeba i celý slovník. Sovětský vůdce jeho schopností využil v roce 1940. Chtěl si Messinga prověřit, poslal jej do jedné z moskevských bank, kde měl vybrat 100 000 rublů bez toho, aniž by měl konto. Prostě přišel a přesvědčil pokladníka, aby mu je vydal. Wolf Messing určitě nebyl šarlatán, setkal se s mnoha velikány své doby – například s Albertem Einsteinem a Sigmundem Freudem, které jeho osobnost učarovala. Stalin si Messinga velmi vážil, a ačkoliv byl zprvu skeptický, nakonec dával jeho varováním o postupu Němců velkou váhu. Jsou i náznaky, že Stalin choval skrytý obdiv ke kultu Měsíce boha Armaziho, který byl v Gruzii před příchodem křesťanství – tato víra se točila okolo moci, stejně jako Stalinův život.

Hitlerovi černí mágové

O tom, že nacismus jako takový vyrostl z okultního podhoubí Německa (specificky Berlína) 20. století, dnes již nejsou žádné spory. Ovšem málokdo dnes ví, jak moc mystici a okultisté ovlivnili vůdce Třetí říše. Adolf Hitler byl po první světové válce zaměstnán jako armádní zpravodajec, který měl mapovat působení nacionalistických spolků . Když „špehuje“ okultně-nacionální spolek Thule, je okouzlen. Dostává se pod vliv Dietricha Eckarta, který v něm probouzí antisemitismus. Těsně před smrtí (způsobenou alkoholismem a závislostí na morfiu) říká: „Netruchlete pro mě, Hitler bude tancovat, ale housle držím já, ovlivním dějiny více než kterýkoliv jiný Němec..“ a měl pravdu. Dalším jeho guruem je Johann von Liebenfels, zběhlý mnich a vydavatel oblíbeného Hitlerova magazínu Ostara. Nejvíc jej však ovlivnil Erik Jan Hanussen – jasnovidec, který měl i československé občanství. Hitlera navštívil v době, kdy byl Hitler na dně a v depresích – byl to listopad roku 1932, Hitlerova milenka se pokouší o sebevraždu a nacisté ztrácejí křesla v Reichstagu. Jan Hanussen mu prorokuje, že ve 30 dnech nastane bod obratu, pokud udělá tajemný rituál, který spojí Hanussena, Hitlera a mandragoru. Tu nechá vykopat na dvoře domku svého otce. Hitler byl od této doby často viděn s mandragorou a pouzdrem, jež mu viselo na krku. V něm se ukrývaly Hanussenovy magické formule. Hitler jej po uchopení moci nechává zabít. Jednak o něm ví mnoho, a za druhé vychází najevo, že je stejně jako Messing Žid. Také nutno dodat, že jednotky SS byly koncipovány jako jakýsi temný rytířský řád, důstojníci nosili prsteny s runami a scházeli se na hradě Wewelsburg, kde zasedali u kulatého stolu. Tyto rituály navrhl Karl Maria Wiligut, člen spolku Thule a diagnostikovaný schizofrenik.

ZDROJE:

https://en.wikipedia.org/wiki/Karl_Maria_Wiligut

https://cs.wikipedia.org/wiki/J%C3%B6rg_Lanz_von_Liebenfels

https://cs.wikipedia.org/wiki/Erik_Jan_Hanussen

https://cs.wikipedia.org/wiki/Ian_Fleming

https://en.wikipedia.org/wiki/Wolf_Messing

Hitler a okultismus (2007, dokument)

Nacisté a okultismus: Třetí říše a síly temnoty, Paul Roland, 2021

Podobné články

Doporučujeme

Další články