Okamžitě si přestaňte dělat srandu z Daniela Landy! Vypadá to (s ním) vážně

Včerejší tisková konference, kterou Daniel Landa alias kouzelník Žito, narychlo svolal, geniálně vystihla schizofrenní náladu posledních dnů.

Ať už se zpěvák Daniel Landa předávkoval hypnotiky, napojil na Ilumináty nebo jen žárlí na úspěch svých kolegů z Ortelu a chce na sebe strhnout zbytek mediální pozornosti, jedno je jisté.

Ruší své velkolepé turné, protože se bojí o bezpečnost svých fanoušků. A jestli si myslíte, že je to sranda, tak se pletete. Jde o velice závažnou věc. Poslední listopadový den prý totiž byla završena první etapa sedmiletého projektu s krycím názvem Žito!

Na včerejší dopolední konferenci Landa odhalil spletitou síť událostí, které úzce souvisí s jeho tvorbou a životním posláním.

"Napsání písně Nad Afgánistánem předcházela návštěva základen v Afghánistánu a sblížení se s vojáky, jako byl například generál Páleník, kterého jsem měl tu čest poznat a kterého si nesmírně vážím... Tato píseň reflektuje Afghánistán trošku jinak, než jak jej lidé znají ze základen. Díky této písni se na mne obrátila mezinárodní afghánská komunita, prostřednictvím jejích českých zástupců, a vyjádřila mi obrovský dík za nezištnou a pozitivní prezentaci Afghánistánu v České republice." uvádí Landa do souvislostí.

"Paradoxně až Neználkovským dobrým skutkem se podařilo zpropagovat Afghánistán tak, že si toho všimli důležití lidé. Kromě díků mne ovšem seznámili s problematikou islámského terorismu, se kterým byli, a nadále jsou, ve válce, a v rámci tohoto tématu mě varovali před obrovským nebezpečím ze strany těchto extremistů a jejich spojenců, které se blíží na Evropu. Dále mne vyzvali, abych se k tomuto boji aktivně připojil, stejně jako mi nabídli velmi silnou pozici v jejich řadách," pokračuje.

Díky této písni se prý tedy na Dana obrátila mezinárodní afghánská komunita a vyjádřila mu obrovský dík za nezištnou a pozitivní prezentaci Afghánistánu v České republice. Tato afgánská komunita prý pak následně podporovala český stát například třeba nákupem vrtulníků.

A jelikož se Landa následně mohl seznámit s faktem, že terorismus je nebezpečný a zlý, rozhodl se proti němu aktivně bojovat tím, že vstoupil do armády.

"V roce 2011 dozrál plán s krycím názvem Žito, tedy gigantická kouřová clona pro velmi komplikovanou a nebezpečnou operaci ve válečné zóně. Abych jednoho dne mohl lépe prokázat pravdu a abych upozornil fanoušky na velkou divokou změnu, která přijde, zanechal jsem uprostřed velikého koncertu několik zásadních indicií. Bylo to při kontroverzním projevu v roce 2011, v Praze, na turné Vozová hradba," vykreslil situaci.

Dále z armády musel bohužel kvůli zdravotním problémům vystoupit a celou akci zaštiťoval v postavení 'otce bojovníka'.

"Někdy kolem roku 2013 odkrývá afghánská strana karty a já jsem se dozvěděl, že za tehdejším vysláním těchto lidí na Vyšehrad stojí generál afghánské národní bezpečnosti, Ali. Tedy, že i o moji bezpečnost v rámci budoucí cesty se starají nevyšší sféry afghánské národní bezpečnosti. Navíc jsem se dozvěděl, že i moje angažmá v celé této věci je velkou celosvětovou sítí bojovníků s terorismem dlouhodobě naplánováno," vykládá kouzelník Žito karty na stůl.

Bohužel neprozradil tentokrát všechny detaily a souvislosti, protože jak avizoval, "další detaily, záhady a úspěchy, jako jsou například úspěchy nadace Aria napříč politickým spektrem, usmíření rozhádaného Severu a Jihu, motokohout v horách Panjshiru, prsten Moci a hrobka hrdiny Massouda, stejně jako Arijský grál ve vysokých zahradách nad Khábulem... se stanou předmětem další tiskové konference, která bude následovat po jednání s vládou a nejvyššími bezpečnostními složkami státu."

Máme se tedy evidentně na co těšit.

A pokud jste Danovým písním ještě nepřišli na chuť, TADY se dozvíte, proč byste s tím měli začít něco dělat.


Komentáře

Doporučeno pro vás