fb pixel Okamura terčem žertu: kvůli internetovým vtipálkům mu volají, zda nenašel vzteklou vačici – G.cz
Vyhledávání

Okamura terčem žertu: kvůli internetovým vtipálkům mu volají, zda nenašel vzteklou vačici

Kontroverzní poslanec a lídr hnutí SPD Tomio Okamura musí řešit netradiční problém. Jeho sekretářka byla během posledních hodin nucena odmítnout desítky hovorů, během kterých se volající dotazovali, zda Okamura nenašel vzteklou vačici. Za vším je žertík neznámých vtipálků na internetu, který začal žít vlastním životem.

Jan Palička
Jan Palička 17.8.2017, 08:26

Tomio Okamura patří ke kontroverzním osobnostem české politické scény. Pro jedny představuje hrdinu, který z Česka vyžene islám i se všemi dvanácti uprchlíky a zavede přímou demokracii, ať už je to cokoliv, pro druhé je v lepším případě vypočítavec, který ve svůj prospěch zneužívá protimigrantské nálady ve společnosti, v horším případě obyčejný rasista. Pochopitelně tak má Okamura početné řady jak příznivců, tak odpůrců. A jsou to právě nejspíše ti, kteří Tomia Okamuru příliš nemusejí, kdo si na něj přichystal zlomyslný žertík.

S různými internetovými trolly se Okamura kvůli svým názorům potýkal již nesčetněkrát. Tentokrát si vtipálci našli poměrně netradiční způsob, jak si z předsedy SPD vystřelit. Okamurova sekretářka se nejspíše nestačila divit, když jí v průběhu středy neznámý volající telefonoval s dotazem, zda Tomio nenašel vačici se vzteklinou. Podivný hovor pak asistentka nejspíše vyhodnotila jako omyl nebo pokus o vtip. Když se v následujících hodinách musela potýkat se stejným dotazem ještě několikrát, bylo zoufalé ženě v Okamurových službách jasné, že je něco v nepořádku.

Českým Facebookem se mezitím rychlostí blesku šířila fotografie zachycující podivné oznámení o nalezení kočky. Podivné proto, že rukou psaný text pojednávající o nalezení postaršího kocourka, co je zlý na lidi i kočičky a neumí chodit na kočičí záchod, bylo doplněno o dvě fotky očividně vzteklé vačice. Podle nálezce měl majitel ztraceného „kocourka“ volat Tomovi na uvedené telefonní číslo. To však nepatřilo Tomovi, ale Tomiovi. Jelikož většina lidí číslo na protiuprchlického politika jen tak z hlavy nezná, nenapadlo je nic lepšího, než na číslo zavolat s dotazem na polapenou vačici. Na druhém konci linky na ně ale místo nálezce agresivní vačice čekala čím dál více sklíčená Okamurova sekretářka.

Vtipálci se nejspíše inspirovali podobným žertíkem, který koloval na zahraničních sociálních sítích. V tomto případě se jednalo o foto údajné nalezené fretky doprovázené textem o tom, že se našel podivný mazlíček, který žere kočičí jídlo, ale není to kočka, a díky protáhlému tělu vypadá jako nějaký kočkohad, který divně zapáchá. U tohoto zahraničního originálu nicméně chybělo telefonní číslo, takže bylo na první pohled jasné, že jde jen o vtip. Možná se ale tentokrát zahraniční šprýmaři inspirují u nás a posunou vtip s nalezeným zvířetem na vyšší úroveň a rovněž s ním naštvou nějakého nepopulárního politika.

Zde si pak můžete přečíst apokalyptickou studii, která popisuje, co by se stalo, kdyby byl Tomio Okamura zvolen premiérem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články