fb pixel Od Lolity přes princeznu Leiu až po Laru Croft: Nejikoničtější bikiny z filmů a seriálů – G.cz
Vyhledávání

Od Lolity přes princeznu Leiu až po Laru Croft: Nejikoničtější bikiny z filmů a seriálů

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Bikiny jsou pro nás dnes naprosto běžnou záležitostí. Dvoudílné plavky mají ale relativně krátkou historii: poprvé byly představeny teprve 5. července 1964 a budily takové pohoršení, že jediný, kdo je chtěl na mole předvádět, byly lehké dívky. I taková věc jako dva malé kusy látky se ale může stát ikonickou, když ji oblékne hollywoodská hvězda a předvede v úspěšném snímku...

redakce G.cz 5.7.2020, 10:35

Holky v plavkách

Plavky tak, jak je známe dnes? To je vlastně docela nová záležitost! Dvoudílné bikiny pro dámy slavně představil 5. července 1964 inženýr Louis Réard, který reagoval na potřeby svých známých neustále i vyhrnovat/ohrnovat koupací úbory a vymyslel obleček, který se vešel do krabičky od sirek. Na Casino de Paris tento módní výstřelek předvedla exotická tanečnice Micheline Bernardini, která jako jediná z oslovených modelek neměla problém se na veřejnosti ukázat téměř nahá.

Réardův výmysl způsobil poprask, jak ale dnes víme, postupně si našel cestu do lidských srdcí a dámských šatníků. Dnes je morálka uvolněná natolik, že jsme v mnoha případech rádi, když si lidé k vodě vezmou vůbec nějaké plavky, ale není to tak dávno, co předvést ženu zakrytou jen na místech nejintimnějších, znamenalo jakýsi statement, bombu, šokující věc. Své o tom vědí například filmaři. Ukázat holku v plavkách na plátně ještě v 60. letech bylo téměř nevídané.

Jednou z prvních, kdo se takto v kině objevil, byla francouzská femme fatale Brigitte Bardot, a to v romantickém filmu s názvem, jak jinak, Dívka v bikinách. Tak zásadní to byla událost, že na to bylo diváky potřeba připravit už na plakátu ještě před návštěvou kina. Bardotku směle následovaly původní filmová Lolita Sue Lyon a především ikonická bondgirl Ursula Andress, jejíž bílé bikiny doplněné o nůž na mušle z Dr. No nám dodnes nedají spát. Na další takto slavné kousky se můžete podívat do následující galerie:

Doufáme, že vás náš výběr navnadil na letní koupačku. Koneckonců, máme krásné počasí a prodloužený víkend. Tak šup ven!

Podobné články

Doporučujeme

Další články