Očekávané sci-fi Ad Astra má zpoždění: Brad Pitt se v něm vydá na samý okraj sluneční soustavy – G.cz
Vyhledávání

Očekávané sci-fi Ad Astra má zpoždění: Brad Pitt se v něm vydá na samý okraj sluneční soustavy

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Cesta k vnějšímu okraji sluneční soustavy je poměrně dlouhá, snad i proto má očekávaný sci-fi snímek Ad Astra menší zpoždění. Film, ve kterém se Brad Pitt objeví v roli astronauta pátrajícího v hlubinách vesmíru po svém otci, měl mít premiéru už v květnu, jenomže snaha o co nejdokonalejší vizuální efekty dá zabrat, a tak si nakonec musíme na „hezouna“ ve skafandru počkat až do září.

Václav Roman
Václav Roman 20.6.2019, 07:32

Premiéra posunuta na září

Letos bude filmové plátno patřit Bradu Pittovi, kromě vědecko-fantastického díla Ad Astra se tato hollywoodská star objeví v hlavní roli dalšího hodně očekávaného snímku – Tenkrát v Hollywoodu od režiséra Quentina Tarantina.

Ani jméno režiséra Ad Astra nepatří mezi neznámá. Sci-fi snímek natočil James Gray, jehož posledním filmem bylo historické dobrodružné drama Ztracené město Z, ve kterém se pustil do neprobádaného amazonského pralesa.

Kromě toho také pravidelně svádí boje o Zlatou palmu na filmovém festivalu v Cannes. Na toto ocenění byl nominován už celkem 4x, konkrétně za snímky The Immigrant (2013), Milenci (2008), Noc patří nám (2007) a Temná zákoutí (2000). Ostatně film Ad Astra měl mít premiéru právě na letošním ročníku filmového festivalu v Cannes. Ale nestihlo se to a Gray o tuto lukrativní příležitost a červený koberec přišel.

Film Ad Astra se kromě hereckých zkušeností Brada Pitta opírá hodně o vizuální efekty a Gray chce, aby byly dokonalé. V jednom rozhovoru přiznal, že nechce, aby lidé přemýšleli o tricích jako o tricích. Proto postprodukční práce nabraly na zpoždění. V první zveřejněné upoutávce se můžete přesvědčit, že efektů bude ve filmu hodně:

Sci-fi s vědeckými základy

Hlavním hrdinou snímku Ad Astra, což v překladu z latiny znamená „ke hvězdám“, je Roy McBride, který se rozhodne vydat na nebezpečnou vesmírnou misi, aby odhalil, co se stalo s jeho otcem. Ten se před dvěma desítkami let vypravil na obdobnou pouť, byl vedoucím mise k Neptunu, kde jeho expedice měla pátrat po stopách mimozemského života. Z této cesty se ale nikdy nevrátil a nikdo se nikdy nedozvěděl, co stalo.

To je však jen špička ledovce, Roy bude mít mnohem více věcí na starost. Jak už to bývá, bude se muset hodně snažit, aby zabránil zničení života na Zemi.

Nechme se překvapit, jak se Gray ve světě sci-fi uvede, jde totiž o jeho první nahlédnutí do tohoto žánru. Kromě vytříbených efektů se snaží, aby nestvořil fantastický paskvil. Usiluje o to, aby jeho vědecko-fantastický film stál na vědeckých základech.

Vedle Brada Pitta se v tomto vesmírném dobrodružství můžeme těšit na hvězdy jako Tommy Lee Jones, Liv Tyler a Donald Sutherland. Premiéra filmu byla odložena na 19. září 2019. Zárukou kvalitné podívané je také skutečnost, že za kamerou stál Hoyte van Hoytema, který nasnímal třeba také Interstellar (2014) nebo Dunkerk (2017), za který byl dokonce nominován na Oscara.

A zde si můžete přečíst o filmové novice Nabarvené ptáče, kterou natočil Václav Marhoul podle světoznámého bestselleru.

Podobné články

Doporučujeme

Další články