fb pixel Obušku, z vejšky ven! Komunista Ondráček ve své disertační práci znárodňoval cizí myšlenky – G.cz
Vyhledávání

Obušku, z vejšky ven! Komunista Ondráček ve své disertační práci znárodňoval cizí myšlenky

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Mediální souboj mezi starostou Řeporyjí Pavlem Novotným (ODS) a poslancem Zdeňkem Ondráčkem (KSČM), který vyvrcholil obviněním bývalého bulvárního novináře z přečinu podněcování k vraždě na sociálních sítích, má nemilé pokračování. Novotnému se totiž podařilo „vygooglovat“ zkopírované odstavce z Ondráčkovy disertační práce. Tohle bude ještě zábava.

Martin Miko
Martin Miko 9.10.2019, 11:02

Ondráček plagiátorem?

Věděli jste, že když o aktivním komunistovi a bývalém členovi Pohotovostního útvaru VB, který zasahoval obuškem proti demonstrantům během Palachova týdne v roce 1989 napíšete, že je vlastizrádce, který si zaslouží viset, čeká vás obvinění za podněcování k vraždě? Něco takového v posledních dnech řeší Pavel Novotný (ODS), který vede v současné době spor s komunistickým poslancem Zdeňkem Ondráčkem.

Jak si Ondráček tuto pozornost zasloužil? V Květnu 2019 se vypravil do Doněcku na oslavy 5. výročí vyhlášení samozvané separatistické Doněcké lidové republiky na ukrajinském Donbasu. Ačkoliv svou cestu prezentoval jako soukromou, ukázalo se, že se uvedl jako oficiální delegace České republiky. Dokonce přijel ve voze s českou vlajkou a při setkání se separatistickým prezidentem Denisem Pulišinem začala hrát česká hymna.

Novotný na trestní oznámení zareagoval poměrně zajímavým způsobem, když se rozhodl za pomoci Google vyhledávače prozkoumat Ondráčkovu disertační práci. Poznatky ohledně zkopírovaných odstavců a neocitovaných informací se následně rozhodl zveřejnit na sociálních sítích, čehož si všimli i někteří novináři, kteří jeho objev potvrdili. Ondráčkova práce s názvem Násilí jako sociálně patologický jev v rodině totiž disponuje mnoha doslovně opsanými odstavci z cizích studentských prací. Podle všeho se Ondráček rozhodl tvořit svou disertační práci tak, že pouze lehce měnil skladbu vět a občas vyměnil nějaké to slovíčko.

Ondráček v některých případech dokonce zkopíroval pasáže o rozsahu celé A4. Jinde jsou překlopené "pouze" odstavce. Tyto poznatky bohužel jaksi zapomněl ocitovat ani neuvedl, odkud informace získal.

Ondráček se na svém Facebooku k celé kauze vyjádřil tak, že v souvislosti se zahájením trestního stíhání Pavla Novotného mu bylo sděleno, že zažije mediální peklo. „Myslel jsem si, že budu obviněn z pedofílie, znásilnění či cizoložství a vyřádí se na mně zásahovka, ale zatím to je jen opozicí oblíbené plagiátorství. Tím mi vyhrožují už přes 3 roky. Věřte, že zatím zůstávám v klidu a řeším další právní kroky na svoji obranu,“ sdělila „mlátička“ Ondráček na sociálních sítích.

Jsme samozřejmě velmi zvědaví, jak tento mediální souboj bude dále pokračovat.

A zde je velká vzpomínka na takzvanou opoziční smlouvu, která napomohla porevolučnímu vzestupu komunistů.

Podobné články

Doporučujeme

Další články