fb pixel Obalové peklo: Instagram tohoto týdne se opírá do zbytečných plastových obalů – G.cz
Vyhledávání

Obalové peklo: Instagram tohoto týdne se opírá do zbytečných plastových obalů

+ DALŠÍCH 11 FOTEK + DALŠÍCH 12 FOTEK

Štvou vás zbytečné obaly v supermarketech? Doba pozdního kapitalismu nás nepřestává překvapovat ani v roce 2021, kdy nám ze všech stran cpou ekologii, ale obchodní řetězce to dělají přesto a prodávají nám jablka v igelitu, okurky v plastu a další zbytečně zabalené pokrmy. Při pohledu na ně si v hlavě říkáme jen „PROČ???“. Ale naštěstí je tu Instagram týdne, který na tyto nesmysly poukazuje.

Martin Miko
Martin Miko 12.3.2021, 14:59

Ekologický Instagram týdne

Také vám vadí, když si koupíte balení vody, jež je zabalená v podstatě ve dvou obalech? Tím prvním je igelit a tím druhým PET lahev. Nejste v tom sami, kdo si všiml, že v podstatě všechno, co si koupíte, je zbytečně potažené igelitem a někdy navíc položené na odporném plastovém sáčku. Módou posledních let je například i naporcované ovoce, které se tímto způsobem prodává za přemrštěnou cenu. Někdo to přece musel umýt, nakrájet a zabalit, možná si řeknete, ale na druhou stranu – není to zbytečná zhovadilost?

Dalším fenoménem jsou například léky, které si kupujete v obří dóze, ale prášků je v nich sotva čtvrtina. Tímto způsobem bychom mohli poukázat na každou desátou položku v supermarketu. Tohoto fenoménu si samozřejmě všímá i Instagram tohoto týdne, jímž je Obalovej hell. Jak všichni víte, tak hell je anglický výraz pro peklo a my jsme rozhodně přesvědčeni o tom, že pro mnoho lidí je pohled na bizarně zabalené věci očistcem. V následující galerii pochopíte, proč tomu tak je.

Pokud vás náhodou v poslední době pobavil nějaký instagramový účet, pošlete nám ho do komentáře.

Podobné články

Doporučujeme

Další články