fb pixel „O panictví jsem přišel mezi pátým až desátým rokem,“ svěří se v (NE)BLÁZNI rapper, filmař a kreslíř Řezník – G.cz
Vyhledávání

„O panictví jsem přišel mezi pátým až desátým rokem,“ svěří se v (NE)BLÁZNI rapper, filmař a kreslíř Řezník

Zdroj: G.cz/(Ne)blázni

Hostem Tomáše Poláčka je tentokrát rapper, filmař a také kreslíř Martin Pohl, kterého zná veřejnost pod pseudonymem Řezník. Zná je možná silné slovo. Řezník totiž vystupuje v masce, ve které dorazil i na rozhovor.

Jana Mrákotová
Jana Mrákotová 28.1.2020, 08:57

Třiatřicetiletý Martin Pohl, který je známější pod pseudonymem Řezník, je renesanční osobnost. Známý je nejen jako rapper a filmař, ale například fanoušci černého humoru už léta obdivují jeho kreslené vtipy, takzvané Mártyho frky. Málokdo už ale ví, že Martin je také vystudovaný inženýr ekonomie.

Do pořadu (NE)BLÁZNI si moderátor Tomáš Poláček pozval Řezníka ve správný čas, protože právě teď se tomuto svéráznému umělci opravdu daří. Koncem roku 2019 vydal novou rapovou desku Život a smrt Alberta Hersche. První singl jménem "Politicky nekorektní p**a" už má na Youtube téměř milion shlédnutí. Text této písně je jako obvykle naprosto nelítostný, jak je jasné i z této krátké ukázky: "... Teď přiletí fakace na ilegální migrace - jako nesere mě migrace, ale ilegálně přisrat se?! / Zařídím si vizum, když se letim někam koupat, a nezkoušim se s báglem do cizí země vloupat. / Proč sem pouštět negramoty ze třetího světa, když se stejně nezačlení, ale vytvoří si ghetta? / Náš sociální systém rozbombí jako raketa, radši ať ty dávky dostane moje prateta..."

Velkým překvapením je úspěch projektu, který Řezník vypustil do světa pod vlastním jménem Martin Pohl. Loni totiž natočil teenagerskou komedii jménem Párty Hárd, která je natolik ostrá a vulgární, že ji nikdo nepřijal do běžné distribuce po kinech. Režisér Pohl nebo chceteli Řezník tak s filmem objíždí jen ty kluby a kinosály, které o jeho film projeví zájem, a ohlasy jsou více než vřelé. Všude bývá plno, vycházejí skvělé kritiky, na serveru ČSFD má Párty Hárd nebývalých 86 procent. Martina Pohla to těší: "Vždycky jsem chtěl být hlavně filmařem, a pokud se bude dál dařit," říká, "tak klidně upozadím muziku a postavu Řezníka. Už píšu druhý díl a pevně věřím, že s ním se do běžné distribuce dostaneme."

Film Párty Hárd má klasickou zápletku: tři teenageři se nutně potřebují zbavit panictví. I na toto téma přijde v (NE)BLÁZNI řeč a Řezník vypráví: "Vlastní dětství mám hodně zamlžené, ale sám jsem o panictví přišel někdy mezi pátým a desátým rokem života. Jen nemůžu říct s kým - porušil bych rodinné tajemství."

Pokud chcete vědět víc, pusťte si nový díl pořadu (NE)BLÁZNI.

Podobné články

Doporučujeme

Další články