fb pixel Nudíte se? Tak si zavolejte "pár zfetovanejch negrů s kleštěma a letlampou". Anebo si přečtěte zajímavosti o Pulp Fiction – G.cz
Vyhledávání

Nudíte se? Tak si zavolejte "pár zfetovanejch negrů s kleštěma a letlampou". Anebo si přečtěte zajímavosti o Pulp Fiction

+ DALŠÍCH 11 FOTEK + DALŠÍCH 12 FOTEK

Pulp Fiction: Historky z podsvětí už od poloviny 90. let kralují nejrůznějším filmovým žebříčkům popularity. Kultovní kousek Quentina Tarantina byl v roce své premiéry dokonce nominován na Oscara a vy si tuhle geniální krimi mozaiku můžete připomenout dnes ve 22:30 na Prima MAX.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 20.3.2020, 17:05

Pulp Fiction: Historky na Oscara

Rok 1994 byl v Hollywoodu velmi plodný - alespoň o tom svědčí jména snímků, které se následující jaro potkaly v oscarovém klání. Čtyři svatby a jeden pohřeb, Vykoupení z věznice Shawshank, Forrest Gump a Pulp Fiction, dodnes asi nejpopulárnější film z dílny Quentina Tarantina. Hvězdně obsazená geniální, brutální, krvavá i zábavná mozaika příběhů lidí pohybujících se na či za hranou zákona je kultovní i víc než 20 let po premiéře.

Tarantinovy Historky z podsvětí oscarových nominací posbíraly celkem sedm, nakonec ale proměnily pouze jednu, a sice za scénář, který režisér napsal spolu s Rogerem Averym. Druhý jmenovaný šel posléze sošku převzít na pódium a během děkovné řeči divákům oznámil, že "potřebuje hrozně čůrat". Zmatený sál plný celebrit nechápal, jestli jde o vtip, nebo zda scenárista vážně tak nutně potřebuje vykonat potřebu. Nebyla to ani jedna možnost; Avery jen citoval titulní postavu z Forresta Gumpa, který o prestižní ocenění bojoval ve 13 kategoriích. Ten nakonec Oscarů posbíral šest včetně toho za nejlepší film. Ale zpět k Pulp Fiction - ono to s tím oceněným scénářem totiž nebylo vůbec jednoduché. Jak a na čem ho Tarantino napsal a proč je v něm tolik odkazů na Holanďany? Prolistujte si následující galerii a dozvíte se to i mnohem víc!

Pokud vám to je málo, nebo vás to naopak navnadilo si příběhy ostrých hochů Vincenta Vegy (John Travolta) a Julese Winnfielda (Samuel L. Jackson), boxera Butche (Bruce Willis) či krásné a tajemné Mii Wallace (Uma Thurman) připomenout a užít (předpokládáme, že už poněkolikáté), můžete si nejkultovnější z kultovních filmů a ukázkový příklad Tarantinova tvůrčího stylu pustit dnes ve 22:30 na Prima MAX.

Uvidíte tam krev i vystřelené vnitřnosti, hodně záběrů na ženská chodidla a pochopitelně i scénu natočenou z pohledu z kufru auta. Hlavně tam ale uslyšíte nezapomenutelné hlášky o negrech s letlampou, prdelích, které poznají středověk, čtvrtlibrácích se sýrem, týpcích, co jsou až po uši v hovnech a mnoho dalšího. A to takhle uprostřed konce světa jednomu dokáže zvednout náladu!

Podobné články

Doporučujeme

Další články