fb pixel Nový seriál Netflixu: Sigmund Freud v něm honí sériového vraha ve Vídni 19. století – G.cz
Vyhledávání

Nový seriál Netflixu: Sigmund Freud v něm honí sériového vraha ve Vídni 19. století

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Sigmund Freud se v novém seriálu na Netflixu stává lovcem sériového vraha. V počinu populární stremingové služby nazvaném prostě Freud slavný psychoanalytik spojí síly s policií, aby jí pomohl dopadnout šílence, který řádí v ulicích Vídně 19. století. Německá krimisérie kromě zajímavého námětu mezinárodnímu publiku přináší také objev v podobě fešného rakouského herce Roberta Finstera.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 24.3.2020, 11:00

Sigmund Freud, lovec zabijáků

Sigmunda Freuda si pravděpodobně všichni pamatujeme ze školy jako slavného psychologa a především průkopníka psychoanalýzy. Jeden z nejslavnějších vědců v oblasti zkoumání lidské psýché je vlastně skoro taková popkulturní ikona - něco jako Albert Einstein ve světě fyziky. Rodák z českého Příboru prožil skoro celý život ve Vídni, opustil ji až na sklonku života, kdy coby Žid musel utéct před sílící černou rukou nacistů. Nejvýznamnější je jeho pudová teorie, známý je i tím, že ve své práci pracoval s interpretací snů. Je 3. nejcitovanějším psychologem 20. století. Nyní ho ale poznáme ještě z jiné stránky!

Že je to stránka fiktivní, to snad nebude problém. Streamingová služba Netflix 23. března uvedla zbrusu nový krimi seriál Freud. Slavný psycholog v něm spojí síly s policií a ve Vídni 19. století loví brutálního sériového vraha. Jeho novátorské metody detektivům pomáhají dopadnout šílence lačnícího po krvi...

S Freudem se v seriálu setkáváme v mladém věku. V německé sérii jej ztvárnil šestatřicetiletý rakouský herec Robert Finster. Finster má zatím na kontě jen pár menších rolí v seriálech a televizních filmech, Freud je jeho prvním hlavním partem ve větším projektu. Zatím o něm víme hlavně to, že je pohledný, o čemž se můžete přesvědčit v následující galerii.

Jak už padlo, seriál se sice odehrává ve Vídni, natáčel se ale v Praze. Tvůrci si ji vybrali i proto, že na rozdíl od své rakouské kolegyně si naše metropole v průběhu staletí dokázala zachovat víc ze svého historického rázu. Režisér seriálu Marvin Kren řekl magazínu Variety, že se "snažil ctít Freudův odkaz". O lékaři se totiž ví, že ještě za svého života byl posedlý kontrolou toho, jakým způsobem jiní referovali o jeho životě a práci. Zároveň byl také závislý na kokainu, byl extrémně ambiciózní a snad i trpěl komplexy ze svého "nízkého" původu.

To vše napovídá, že nový netflixácký počin by mohl být nejen napínavý, ale i mysteriózně surreálný a příjemně atmosférický. Pokud fandíte historickým detektivkám tak jako my, určitě stojí za to tenhle kousek prubnout.

Podobné články

Doporučujeme

Další články