Novinka s retro nádechem – smartphone speciálně pro fotografy

Obrázek uživatele Tomáš Gold
03.11.2016, 08:00

Celuloidovým svitkovým materiálům s obdélníčkovým děrováním po stranách - kinofilmům, už dávno odzvonila hrana. Ve své době celosvětově proslulému dodavateli těchto médií, americké průkopnické firmě Kodak, tak už nesype produkce jejich špičkových filmových špulek ani dolar a krachuje. Hezky dlouho o ní nebylo slyšet, i když značka Kodak existuje už 130 let, vynalezla přenosný fotoaparát a přinesla světu první fotografie z Měsíce.

Dnes se pokouší uchytit v novém odvětví. Nedávno se týpci z Kodaku spojili s lidmi z anglické skupiny Bullitt Group, která má „na triku“ například odolné mobily CAT. Po několikaměsíčním postávání u rýsovacího prkna a posedávání před displejem monitoru společně představili nový typ chytrého mobilu navrženého speciálně pro fotografy - Kodak EKTRA.

Designová lahůdka EKTRA nabízí jak standardní výběr z přednastavených režimů, tak manuální provoz pro pokročilejší uživatele. Má oddělené tlačítko spouště, fungující jako u klasického fotoaparátu = dvojí stisk s namáčknutím. Přístroj je navíc vybaven aplikací Super8, která nabízí profesionální efekty připomínající kultovní dojem z osmimilimetrového filmu. Tato krása se bude v Evropě prodávat za nějakých 13 500 Kč a v Evropě bude k dostání koncem tohoto roku. A pozor, pro Kodak je tento smartphone jen začátkem znovuzrození. Firma údajně chystá i vlastní tablet a nový fotoaparát.

Nezbytné údaje pro profíky aneb klíčové vlastnosti Kodak EKTRA:

- hlavní objektiv má snímač 21Mpx s rychlým ostřením, světelnost F2.0
- automaticky zaostřovaná přední 13Mpx VGA kamera s F2.2 PDAF
- procesor Helio X20 2,3 GHz Decacore s 3 GB RAM
- 32 GB vnitřní paměť, rozšiřitelná pomocí MicroSD karty
- baterie 3.000 mAh, USB 3.0 typ C, duální blesk LED
- Android 6.0 Marshmallow

A TADY se podívejte, jak nafotit javory, dokud jim neopadá listí.


Komentáře

Doporučeno pro vás