fb pixel Novinka inspirovaná samuraji. Otestovali jsme pro vás holicí strojek od Panasonicu – G.cz
Vyhledávání

Novinka inspirovaná samuraji. Otestovali jsme pro vás holicí strojek od Panasonicu

Být hladce a dokonale oholen, to je ta pravá vizitka každého muže. Dopřejte si pomocníka, který vám bude spolehlivým parťákem a „nepustí vás z domova“, dokud nebudete jako ze škatulky!

Speciální projekt 7.11.2022, 10:40

Novým nejlepším přítelem každého muže je holicí strojek Panasonic 900+ ES-LS6A. Jde dokonce o nejlepší 6břitý elektrický holicí strojek, který „umí“ suché i mokré holení a chlubí se celou řadou praktických vychytávek.

Už žádná podrážděná pokožka

Strojek disponuje šesti japonskými nerezovými břity. Díky tomu poskytuje efektivní holení pro všechny typy vousů. Navržen byl totiž tak, aby si poradil i s těmi nejodolnějšími vousy, a to zejména v oblasti krku a brady. Zmíněných šest břitů zvyšuje kontaktní plochu s pokožkou a zároveň na ni snižuje tlak o 10 %. Holení je tak jemnější a minimalizuje podráždění pokožky.

V redakci strojek testoval Ondra. Jakmile ho vzal do ruky, vzpomněl si na všechny možné „nehody“, které se mu v minulosti při holení holicími strojky stávaly. „Ať už to bylo nedostatečné oholení na hůře dostupných místech nebo samotné holení jako takové, které mnohdy nesplnilo má očekávání, pokud byly vousy delší, anebo naopak příliš krátké. Co mi na holení holicími strojky vždy vadilo, byla mnohdy nepříjemně podrážděná tvář, nedostačující oholení na hůře přístupných místech a také potřeba zásuvky poblíž přístroje,“ popisuje tester Ondra s tím, že ho příjemně překvapilo, že Panasonic 900+ ES-LS6A si hravě poradil i s delšími vousy, a pokud bylo potřeba, zakročil zastřihovač, kterým strojek disponuje.

„Zastřihovač hravě zvládnul oholit i hůře dostupná místa, navíc jsem si s ním s naprostou přesností zarovnal i kotlety. Pokožka po holení byla krásně hladká a co je pro mě velmi důležité, nebyla nijak podrážděná. K tomu je potřeba dodat, že celé moje holení probíhalo nasucho. Strojek však nemá žádný problém, ani pokud se holíte s pěnou nebo gelem. Navíc si ho můžete zcela v klidu vzít i do sprchy, jelikož je odolný proti vodě,“ vyjmenovává pozitiva Ondra.

Strojek od Panasonicu 900+ ES-LS6A je inspirován tradicí samurajských mečířů, břity jsou naostřeny nano úpravou pod úhlem 30 stupňů. Efektivně se prořezávají i nejhustším strništěm s minimálním počtem potřebných tahů.

Dva z břitů jsou potaženy titanem tak, aby lépe holily dlouhé vousy na čelisti a okolo krku. Strojek dále disponuje technologií Smooth slider, díky které se hlavice může posouvat i do boku a po tváři lépe klouže.

Připraven za tři minuty!

Ondra ocenil i to, že o výkon strojku se stará lineární motorek s 84 tisíci pohyby za minutu. „Musím říct, že takto silný výkon je opravdu znát. Holení mi zabralo opravdu jen chvíli a stačilo mi na něj jen pár tahů. Další skvělou funkcí, kterou musím určitě vyzdvihnout, je snímač vousů, díky kterému se výkon strojku přizpůsobuje podle hustoty vousů a obrysů tváře. Snímač vousů tak oceníte, především pokud máte na tváři místa s různou hustotou vousů. Výkon strojku se zvýší tam, kde je hustota vousů vysoká, naopak tam, kde je hustota nižší, se sníží. Díky tomu netrpí citlivá pokožka a nehrozí její podráždění,“ vyzdvihuje Ondra výhody strojku od Panasonicu.

Připomíná i další vychytávku, a tou je vysoce flexibilní holicí hlava, která se může pohybovat až 10 různými směry. V případě potřeby je však možné hlavu uzamknout.

„Co musím zmínit, je, že holicí strojek je bezdrátový a výdrž jeho baterie je více než dostačující. Pokud by se vám však přeci jen vybil v tu nejméně vhodnou chvíli, nemusíte zoufat. Strojek totiž stačí dát nabít na pouhé 3 minuty, což vám bohatě postačí k jednomu oholení.“

K očištění stačí voda

Co je pro muže velmi důležité, je neuvěřitelně snadná údržba strojku. Stačí totiž, když jednoduše odcvaknete holicí planžetu, kterou snadno očistíte kartáčkem, a strojek zcela bez problémů umyjete pod tekoucí vodou. Poté ho stačí jen otřít suchým hadříkem. Strojek dále disponuje i funkcí čištění sonickými vibracemi, kterou snadno aktivujete podržením spínače na dvě vteřiny.

„Strojek celkově hodnotím velmi pozitivně. Moje nároky splnil nad očekávání. A určitě bych ho doporučil každému, kdo chce povznést kvalitu, pohodlí a rychlost svého holení na další úroveň.“

Plusy a minusy holicího strojku Panasonic 900+ ES-LS6A

+ ergonomický design, strojek skvěle padne do ruky

+ snímač vousů

+ vysoká kvalita oholení i při hustějším strništi

+ velká výdrž baterie

+ jemná a nepodrážděná pokožka po oholení

+ zastřihovač jako součást samotného strojku

+ snadná údržba

+ odolnost vůči vodě, holit se lze i ve sprše

+ možnost holení na sucho i s pěnou

+ rychlost oholení

+ cestovní pouzdro jako součást příslušenství

+ flexibilní holicí hlava

Aktuálně je k dispozici i model holicího strojku ESL–LS9A – varianta s nabíjecí a čisticí stanicí. Strojek má i vylepšený displej, na kterém je vidět kapacita v procentech, na rozdíl od modelu, který byl testován.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články