fb pixel
Vyhledávání

Brutální závěrečná scéna málem neprošla. Fungovalo by to bez ní? 10 zajímavostí a nesrovnalostí z filmu Chlapec v pruhovaném pyžamu

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

V roce 2008 se v kinech objevilo drama s názvem Chlapec v pruhovaném pyžamu, jež nabízelo tak trochu jiný pohled na nacistické vyhlazovací tábory; a to pohled nevinného dítěte, které vůbec nechápe, co se kolem něj děje.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková Aktualizováno 11.7.2023, 11:43

Čistá duše chlapce

Jak může dítě vnímat problematiku nacistických vyhlazovacích táborů? To, které stojí za ostnatným plotem a tváří v tvář smrti, asi celkem jasně a tíživě. Ale co devítiletý Bruno (Asa Butterfield), syn prominentního nacistického důstojníka (David Thewlis), jenž jeden takový koncentrák dostane na starost?

Drama Chlapec v pruhovaném pyžamu šokovalo v roce 2008 křehkou divákovu duši překvapivým a brutálním koncem. Přitom se ale jedná o adaptaci knihy Johna Boynea, který zvládl intenzivní nápad přetavit do literární podoby za necelé tři dny. Možná vás bude zajímat, o jaký tábor smrti ve filmu vlastně jde (konkrétně jmenován není), v čem se film liší od předlohy, nebo jakých historických nepřesností se tvůrci snímku dopustili. Odpověď na vše najdete tady:

A tady přinášíme 10 zajímavostí z natáčení sci-fi Já, robot.

Podobné články

Doporučujeme

Další články