fb pixel Speciální Audi a přilepené přirození: 11 zajímavostí z natáčení kultovního sci-fi Já, robot – G.cz
Vyhledávání

Speciální Audi a přilepené přirození: 11 zajímavostí z natáčení kultovního sci-fi Já, robot

+ DALŠÍCH 7 FOTEK + DALŠÍCH 8 FOTEK

Přidrzlý Fresh Prince, muž v černém, profesionální zabiják Deadshot, modrý Džin z lampy. Čerstvě jedenapadesátiletý herec Will Smith už dal filmovým fanouškům řadu kultovních postav. Jednou z nich je i detektiv Del Spooner, který v odkazy na klasickou sci-fi literaturu napěchovaném snímku Já, robot řeší podezřelou vraždu dávného přítele...

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková Aktualizováno 25.9.2019, 13:20

Vychytávky a drahé pivínko

Isaac Asimov patří k nejpopulárnějším a nejlepším sci-fi spisovatelům všech dob. I když je 15 let starý snímek Já, robot jeho dílem pouze inspirován (a ještě několika dalšími), už tak je velmi kvalitní a i proto si u fanoušků žánru vydobyl pevné místo na žebříčku nejoblíbenějších vědecko-fantastických počinů.

Režisér Alex Proyas i Will Smith v hlavní roli odvedli skvělou práci, stejně tak ale Alan Tudyk coby robot Sonny a lidé z týmu speciálních efektů. Věděli jste, že Sonnyho vyrobili stejnou technikou, jakou byl stvořen Glum v Pánovi prstenů? Nebo, že ze speciálního auta, které ve filmu původně sloužilo jako product placement, se nakonec stalo vozítko, které si, i když v trochu jiné formě, můžete normálně pořídit a jezdit v něm? A který futuristický vynález ve filmu skutečně existuje už dnes? Dozvíte se v galerii:

A tady čtěte komentář ke kauze Liama Neesona.

Podobné články

Doporučujeme

Další články