Speciální Audi a přilepené přirození: 11 zajímavostí z natáčení kultovního sci-fi Já, robot

Zdá se neuvěřitelné, že od premiéry odkazy na klasickou sci-fi literaturu nabušeného snímku Já, robot uplynulo už 15 let. Mezi fanoušky žánru už téměř kultovní akční kousek s Willem Smithem si můžete připomenout na Prima Cool od 20:00, ještě před tím by vás ale mohlo nadchnout několik zajímavostí z jeho natáčení...

Vychytávky a drahé pivínko

Isaac Asimov patří k nejpopulárnějším a nejlepším sci-fi spisovatelům všech dob. I když je 15 let starý snímek Já, robot jeho dílem pouze inspirován (a ještě několika dalšími), už tak je velmi kvalitní a i proto si u fanoušků žánru vydobyl pevné místo na žebříčku nejoblíbenějších vědecko-fantastických počinů.

Režisér Alex Proyas i Will Smith v hlavní roli odvedli skvělou práci, stejně tak ale Alan Tudyk coby robot Sonny a lidé z týmu speciálních efektů. Věděli jste, že Sonnyho vyrobili stejnou technikou, jakou byl stvořen Glum v Pánovi prstenů? Nebo, že ze speciálního auta, které ve filmu původně sloužilo jako product placement, se nakonec stalo vozítko, které si, i když v trochu jiné formě, můžete normálně pořídit a jezdit v něm? A který futuristický vynález ve filmu skutečně existuje už dnes? Dozvíte se v galerii:

A tady čtěte komentář ke kauze Liama Neesona.


Komentáře

Doporučeno pro vás