fb pixel
Vyhledávání

10 věcí, které si od vás zaslouží dostat druhou šanci

V životě jste vyzkoušeli mnoho věcí a u některých jste se zařekli, že už nikdy. Ale to možná děláte chybu...

Gement
Gement 12.7.2016, 07:50

1. Olivy

Jídel, která člověku v dětství nechutnají a v dospělosti se jich nemůže nabažit, je spousta. Olivy jsou takovou typickou ukázkou proměny chutí, většina lidí okolo vás řekne, že olivy dříve nemohli cítit a dnes je milují. Ta změna se prostě děje a je celkem pravděpodobné, že když vám olivy nechutnaly před deseti lety, dnes už vám chutnat budou. Proč to tak vlastně je? Zákon přírody. Jde vlastně o takovou přirozenou ochranu - než se mládě (dítě) naučí od matky, co se jíst má a co ne, jeho tělo samo odmítá vše, co je hořké (může to být jedovaté) nebo kyselé (může to být zkažené) nebo zelené (může to být nezralé).

3eUnPTz

2. Whisky

V mládí nám šlo hlavně o to, opít se co nejvíc, co nejrychleji a za co nejmíň peněz. Whisky, jakožto destilovaný nápoj zrající v sudech, u kterého si jeho milovníci vychutnávají jemné chuťové nuance a válí jej dlouho na jazyku, tato kritéria opravdu nesplňuje. Ve svých alkoholických začátcích si prostě raději všichni budeme prolévat hrdlo nekvalitní ochucenou šizenou vodkou od Vietnamců nebo tequilou przněnou nesmysly jako je pomeranč nebo cukr. Až když máme čas, peníze a něco odpito, oceníme, že ten alkohol také nějak chutná a je kvalitní. Proto je třeba dát whisky druhou šanci.

3. Běhání

Lidé si v záchvatu novoročních předsevzetí často řeknou, že zhubnou a budou běhat. Přepálí start, protože o správném běhání nic netuší a naposledy běželi osmistovku v patnácti letech v červených trenýrkách okolo rybníka. Často to po prvním pokusu vzdají s tím, že běh prostě není sport pro ně. Přitom stačí málo - neběhat impulsivně, ale předem si nastudovat systém tréninku. Na internetu najdete nespočet návodů, jak s během začínat, že ze začátku postačí rychlejší chůze, jak si hlídat tepovou frekvenci a jakou si pořídit obuv. I sportovat člověk musí informovaný.

tumblr_m9nozuUfWf1qeqs01

4. Nic moc první rande

Někdo, s kým se znáte třeba jen virtuálně, vás pozve na rande. Po internetu si rozumíte skvěle a naživo to strašně vázne. Proto vzdáte druhý pokus a s tím člověkem, se kterým jste si psali denně do čtyř hodin ráno, prostě přerušíte kontakt. A je to třeba jen proto, že byl trochu nervozní nebo měl za sebou úplně na nic den v práci. Zkuste to s ním ještě jednou a změňte prostředí setkání - místo na večeři, kde jste fakt odkázáni jen jeden na druhého, běžte někam do klubu, na koncert, prostě mezi lidi, kde se oba lépe uvolníte. Když jiskra nepřeskočí ani podruhé, už se na něj vykašlete.

5. Záliba, kterou jste opustili

V mládí jste tancovali, hráli na klavír, sbírali známky, kreslili a jezdili na kole. V pubertě jste se na všechno postupně vykašlali, protože jste měli na práci důležitější věci jako hospody nebo milostný život. Teď po letech už se pomalu usazujete, dokážete si zorganizovat čas a nechcete večery a odpoledne trávit u Facebooku nebo v baru. Proč tedy neoprášit něco, co jste před lety perfektně uměli a bavilo vás to? Láska k hudbě nebo k tanci vás určitě za ta léta neopustila a je škoda jen tak zahodit něco, čemu jste kdysi věnovali tolik času.

tumblr_m4tb78rHwE1r5g5zb

6. Knížka, kterou jste před deseti lety nedočetli

Člověk se mění, mění náhled na svět, svoje názory, mění prostředí, ve kterém se pohybuje a své preference. Proto je dost pravděpodobné, že knihy, které vás kdysi vůbec nezaujaly, ačkoliv vám je třeba doporučovali rodiče, vás teď chytnou. Spousta lidí má v sobě iracionální odpor ke "klasice" nebo k tomu, co je nutili povinně číst ve škole, protože se to muselo. Pokud ale té "klasice" dáte šanci, například dílům Shakespeara nebo Řeckým bájím a pověstem, zjistíte, že z nich vychází valná většina moderních příběhů, knih a filmů.

7. Opera

Operu lidé předem nebo po prvním zážitku zavrhují obvykle z podobných důvodů, jako klasické knihy nebo divadelní hry. Přitom opera je hudební jazyk, kterému rozumí lidé po celém světě. Zatímco těžko půjdete na divadelní hru hranou v cizím jazyce, operu klidně můžete shlédnout v italštině a nepřipadá vám, že byste něčemu nerozuměli. Kromě toho, opera je něco, co nás jako Čechy proslavilo po celém světě (Rusalka a spol). A mimochodem, až budete někdy ve Veroně, navštivte místní muzeum opery, které si Itálie jako kolébka tohoto útvaru, hýčká.

h191733F6

8. Řízení auta

Mít řidičák je vždy lepší, než ho nemít. Jeho vlastnictví uvádíte do životopisu a v mnoha zaměstnáních ho po vás prostě chtějí. Navíc je velice pravděpodobné, že počáteční strach ze řízení nebo odpor k motorismu se u vás přetvoří v lásku k řízení a ještě si pořídíte vlastní auto. Neexistuje snad větší relax a prostředek k vyčištění hlavy než se vydat sám na dlouhou cestu autem.

9. Létání letadlem

Máte strach z výšek nebo z létání a tak jste se po jednom letu do zahraničí na letadla vykašlali? Dejte jim druhou šanci. Uvědomte si, kdy naposled jste četli o nějaké letecké havárii. A kdy jste naposled četli o haváriích na silnici? Tak vidíte. Podle statistik zemře při leteckých haváriích asi 450 lidí za rok a na celém světě a toto číslo rok od roku klesá. Společnosti jako Finnair nebo Air New Zealand v roce 2012 oslavily 30 let od posledního zničeného letadla. A víte, kolik lidí zemře ročně jen na českých silnicích? Asi 650 ročně.

airplane-clifford-o

10. Apple produkty

Jste celý život zvyklí používat Windows a ty přiblblé výrobky s jablkem vám připadají úplně nesrozumitelné. Lidé s iPhonem jsou pozéři a všichni utrácejí nesmysl peněz jen za značku a vůbec ne za kvalitu. Když se ale podíváte na lidi, kteří se živí grafikou, hudbou nebo točí videa, ti všichni mají výrobky Apple. Pro kreativní tvorbu vlastního obsahu je prostě tahle "pozérská" značka lepší. Když se s Applem naučíte zacházet, v životě ani v CVčku se vám to neztratí.

A teď nakonec ještě 10 věcí, kterým byste druhou šanci rozhodně dávat neměli.

Podobné články

Doporučujeme

Další články