fb pixel
Vyhledávání

Z poctivých nácků se staly internetové nuly. Místo ran pěstí anarchistům a cikánům sdílejí xenofobní obsah na sociálních sítích

Daniel Landa nazval muslimy svými bratry, což se jeho fanouškům moc nelíbilo. Místo pořízení fotografie - hrobka hrdiny Massouda (bojovník proti Rusům, Tálibům, Al-Kajdě a jejich spojencům). + DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Být vlastencem v dnešním globalizovaném světě není žádný med. Když se to snažíte hrát na vlastenectví, tak vás každý druhý sluníčkář ihned prokoukne, jelikož neumíte napsat svůj národuprospěšný názor bez spousty gramatických chyb, takže jste jako bonus terčem posměchu. Nedejbože, když máte v noci po koncertě Ortelu hlad. Pak si totiž uvědomíte, že jediný, kdo vás může v nočních hodinách nakrmit, jsou migranti z Vietnamu nebo Turecka.

Martin Miko
Martin Miko 23.12.2017, 10:12

Zlatá devadesátá léta skončila

90. léta byla pro českého nácka, fašouna, skina (české pojetí výrazu skin nesouvisí s originálními skinheads z Velké Británie) doslova zlatou érou. Kapela Orlík byla na vrcholu a Landa vypouštěl svá nejlepší alba do éteru. Vlastenecká subkultura se vyznačovala typickými znaky, které byly na ulici nepřehlédnutelné a vzbuzovaly strach a respekt. Kanady, maskáče, bomber, vyholená hlava, IQ pod 80 a zhrzenost okolní společností, že za vlastní neúspěch může někdo cizí. To vše vám stačilo k tomu, abyste někam patřili. Sice to nebyli kámoši na život a na smrt, ale na pivko s vámi zašli. Dokonce jste v jejich přítomnosti mohli nahlas poslat cikány do plynu a ještě si s váma ťukli pivem. V početnější partě jste si dokonce mohli troufnout na bezbranného anarchistu nebo cikána. Jenže tyhle časy jsou ty tam.

Devadesátkoví náckové vyrostli. Někteří z nich dostali rozum, sundali bombera, našli si ošklivou holku a udělali si dítě. I David Matásek začal hrát v telenovelách. Ostatní buď seděj, makaj ve fabrice anebo doma tiše čekaj, až hajlování bude opět v kurzu. V souvislosti s úpadkem neonacistické subkultury v Čechách jsme se zároveň stávali svědkem digitalizace lidstva. Na internet a sociální sítě se postupně přesunuli i fašounci. Místo zvedání pravic lajkují xenofobní a homofobní skupiny a v internetových diskuzích se vymezují vůči menšinám a přistěhovalcům. Už to nejsou ti plešatí kluci z posilovny, co šli z osmý třídy na učňák, ale je to třeba tvoje máma, táta, babička, teta nebo holka.

Globalizace znehodnotila vše, co mohla. Dokonce i Landu

Pak přišly další rány pod pás, které nešly zvrátit. Nácky oblíbené oblečení značky Thor Steinar koupili Arabové a firma Lonsdale, kterou měli tito lidé v oblibě, se od rasismu distancovala veřejnou kampaní. V kampani se objevili lidé všech ras v oblečení Lonsdale a bylo po legraci.

Rozvoj sociálních sítí a YouTube s sebou přinesl i zajímavý oxymorón - rapující nácky. Šlo o „vlastence“, kteří za pomoci černošské hudby propagovali bílou rasu. Zní to absurdně a absurdní to bylo. Pak naštěstí přišel Ortel. Tomáš Ortel v roli Lukea Skywalkera jakožto posledního rytíře Jedi, který přinesl světlo naděje do prostých vlasteneckých duší. Plné kulturáky na malých městech praskají ve švech a hrdí burani s rukou na srdci zpívají pochmurnou píseň o mešitě, kterou někdo postavil v křesťanské zemi. Česká republika je jednou z nejvíce ateistických zemí světa, ale jakmile se začne mluvit o našem údajném úhlavním nepříteli (islámu), tak se stáváme křesťany.

Přichází další rána pod pás. Kdysi modla českých nácků Daniel Landa na svém Facebooku sdílí fotografii, na které je zachycen spolu s několika muslimy. Navíc je nazývá svými bratry. Náckové zuří. Nevadí. Stále ještě máme Ortel, takže o víkendu se jde na koncert na Říp, kde akusticky Tomáš Ortelů zazpívá za 60 tisíc za hodinový koncert, a poté prodá oblečení a desky za dalších 20 tisíc. Následně nasedne do svého nového hummeru a vyrazí zpět do Plzně, kde bydlí. Objektivně je ta hudba děsná. Landa měl alespoň kvalitní produkci a uměl česky.

Termín vlastenectví znehodnotili absolventi vysoké školy života

Časy se mění. Většinová společnost pokládá Ortel za něco normálního a zcela běžného. Město Počátky v okrese Pelhřimov si je dokonce pozve za veřejné prostředky na městské slavnosti. Úřednici na tom nepřijde nic divného. Je to levnější než Neckář a lidé to znají. Není se čemu divit, když se kapela objeví na vrchních příčkách v hudební anketě Český slavík. V anketě však hlasují diváci a Ortelu navíc stačí na vítězství pouze pár desítek tisíc hlasů. Problém je spíše v tom, že celý pořad televize Nova vysílá v hlavním vysílacím čase.

Ale víte, jak to chodí. Po vlasteneckém koncertě Ortelu se stejně zajde na kebab k Turkům a pak pro dva lahváče do vietnamský večerky na doma. Slušnej vlastenec by v noci otevřeno neměl, protože v noci pracují jen ku*vy a zloději, jak jednou řekl Jiří Krátký z ČSSD.

A zde se Tomio Okamura vypořádal se všemi imigranty již týden po volbách.

Podobné články

Doporučujeme

Další články