Atmosféra na hranicích Palestiny s Izraelem je dlouhodobě vyhrocená. Teroristických útoků Palestinců na izraelské cíle neubývá a prakticky již není týdne, kdy by v důsledku útoku zfanatizovaného radikála nebyl někdo v lepším případě zraněn, v horším případě přišel o život. Pachatelé těchto útoků jsou nicméně v Palestině nikoliv odsuzováni jako vrazi, ale naopak vychvalováni jako hrdinové a v případě, že útok nepřežijí, i jako mučedníci. Mimo to se teroristé a jejich rodinní příslušníci v zemi těší i štědré finanční podpoře.
Palestinská vláda uplatňuje politiku nazývanou "pay for slay" tedy v překladu "placení za zavraždění". Rodinám po uvězněných teroristech stejně tak jako pozůstalým po těch teroristech, kteří spáchali sebevražedný útok či byli během útoku zabiti policisty či vojáky, je přímo palestinským ministerstvem financí vyplácena velkorysá renta. Částky to nejsou nijak malé, podle rozpočtu zveřejněného pro rok 2017 má být touto cestou vyplaceno neuvěřitelných 345 milionů dolarů, tedy v přepočtu přes 7,5 miliardy korun mezi celkem více než 21 tisíc příjemců.
Palestina, ač formálně není všemi státy uznána jako existující stát, je příjemcem nemalé finanční podpory, především pak od USA, EU nebo bohatých arabských států. Tyto peníze by měly sloužit hlavně na humanitární účely v těch nejchudších oblastech, zřizování a provozování škol pro děti, provoz nemocnic, komunitních center a další podobné bezpochyby potřebné účely. Problém ale nastává, když jsou ony školy a komunitní centra pojmenovávány po teroristech, případem budiž nedávné z norských peněz zbudované ženské centrum pojmenované po teroristce Dalal Mughrabi podílející se na masakru 38 lidí včetně dětí.
Pro Američany byly impulsem pro debatu o pozastavení finanční pomoci Palestině události z března loňského roku, kdy v Tel Avivu vinou útoku palestinského teroristy Bašára Masalhy zemřel americký občan Taylor Force, kterého před svým zastřelením policií spolu s dalšími dvanácti lidmi Masalha pobodal. Vědomí, že peníze, které do Palestiny posílají, mohou být použity i na finanční odměnu pozůstalých po vrahovi jejich spoluobčana, bylo pro americké kongresmany příliš. Ročně USA přispívají Palestině přes půl miliardy dolarů. S tím by nyní mohl být konec.
Duchapřítomností amerického Kongresu by se mohla inspirovat i Evropská unie, která rovněž patří k největším sponzorům Palestiny. I evropští občané tedy přispívají na odměny teroristům a nehorázné šíření antisemitismu a nenávisti k Izraeli. Palestinci se navíc v Evropě obzvláště u levicových politiků těší velké oblibě a to i v Česku, kde se kupříkladu předseda Zelených Matěj Stropnický nadšeně fotí s palestinským velvyslancem. Už jen to, že si Česko si na svém území vydržuje ambasádu Palestiny jakožto neexistující země a dokonce toleruje i nelegální přechovávání zbraní a výbušnin v ambasádní budově. Kéž by i Evropa stejně jako Amerika přišla na to, že na podporu palestinského terorismu by ve světě nemělo být místo.
A TADY si přečtěte, jak prezident Macron pobouřil Francouze.