Ještě před několika lety se jmenoval Tomáš Hnídek a znalo ho jen pár skalních fanoušků neonacistické kapely Conflict 88. Dnes je se změněným jménem na drsňácky znějící Tomáš Ortel celebritou se vším, co k tomu patří, včetně několika milionů na účtu. Stačilo v názvu kapely ubrat odkaz na Adolfa Hitlera, přestat v písničkách oslavovat nacistické vrahy a začít oslavovat české vlastence, nenávist k židům přetavit na nenávist k muslimům a vyčkávat na vhodnou příležitost.
Na uprchlické krizi zbohatlo jen málo lidí. Kromě pašeráků samotných uprchlíků je mezi nimi i Tomáš Ortel. Jeho donedávna neznámou kapelu, která hrávala tak leda na akcích ultrapravicových nacionalistů, například Ortelova kamaráda, soudně stíhaného antisemitu Adama B. Bartoše, vystřelily texty o nenávisti k islámu a potřebě bránit bílou vlast před multikulturalismem na vrchol. Už dva roky po sobě sbírá ocenění v anketě Český slavík, což nicméně vzhledem k celkovému nezájmu o tuto soutěž není žádnou pečetí kvality.
Nepříliš technicky zdatným zpěvem Ortel za doprovodu jednoduchých čtyřakordových bigbítových skladeb předkládá naštvaným Čechům písničky, které tak nějak popisují jejich frustraci vypěstovanou nadměrným sledováním pochybných konspiračních webů a videí Tomia Okamury a Martina Konvičky. Z Ortela si tedy ta xenofobněji smýšlející část národa vytvořila hrdinu, kterého označují za nového Karla Kryla. Ten mezitím v hrobě rotuje jako káča a jeho vdova se proti tomuto srovnávání zesnulého manžela bojujícího za demokracii s extremistou a šiřitelem nenávisti Ortelem tvrdě ohrazuje.
Sláva Ortelovi přinesla i nemalé peníze. Podle zjištění serveru Antifa.cz si za vystoupení kapely účtuje 80 tisíc korun bez DPH, za akustický koncert sebe samotného s kytarou pak "pouhých" 40 tisíc bez DPH. K tomu je ještě nutno připočíst náklady na dopravu. V současné době naplánované koncerty na rok 2017 mu tak vynesou přes 3,6 milionu korun. Když si k tomu připočteme peníze z četných koncertů za uplynulé roky a prodej předražených upomínkových předmětů, je jasné, že Ortel je i po vyplacení zbytku kapely milionář.
Můžeme Ortela považovat za extremistu, který v lidech probouzí to nejhorší a dělá z nich agresivní primitivy ochotné na internetu vyhrožovat smrtí komukoliv, kdo kritizuje jeho idol. Zároveň ale nesmíme opomíjet druhou stránku jeho komplikované osobnosti a to stránku vychytralého podnikatele, který pochopil, že nenávist ke všemu jinému je dnes v kurzu a začal na této skutečnosti rýžovat zlato. Zatímco jeho typický posluchač utratí těch málo peněz, co má, za lístek na koncert za 300 a cédéčko za stejnou cenu, tričko za 500, kšiltovku za 900 a teplákovou soupravu za 1800 korun, Tomáš Ortel si může v novém terénním Hummeru nabo na nové motorce jen právem mnout ruce nad vydělanými miliony, které se mu z obyčejných lidí podařilo vytahat.
Důvod, proč celý Ortel bojkotovat a nepřispívat tak Tomášovi k jeho bohatství, najdete ZDE.