fb pixel
Vyhledávání

8 dojemných momentů z tak trochu jiné soutěže krásy. Na promenádu v plavkách tentokrát zapomeňte!

Miss Amazing oslavuje lidskou individualitu a pomáhá získat křehké sebevědomí i dívkám, které nejsou tak úplně „tuctově“ krásné.

Veronika Kratochvílová
Veronika Kratochvílová 18.8.2015, 13:50

Málokdo by řekl, že lidé s mentálním nebo fyzickým postižením se chtějí svému okolí líbit. Touží po tom být úspěšní, obdivovaní a krásní. Chtějí zaujmout svým neobvyklým nadáním, nebo jen tak předvést něco zcela obyčejného, co se ale narozdíl od ostatních velice pracně naučili.

Soutěž Miss Amazing je jakousi paralympiádou mezi soutěžemi krásy. Narozdíl od klasické Miss zde nepanuje rivalita ani nevraživost. Důležitá je účast a snaha. Obdivovat se tak dá i krásný úsměv nebo jen nepatrný smysl pro rytmus.

Postiženým dívkám i jejich blízkým pomáhá tato soutěž dodávat radost a optimismus.

Fotografka Michelle Groskopf(ová) sledovala dění letošního ročníku přímo v zákulisí a zachytila tak několik neopakovatelných momentů.

Když roku 2007 uspořádala Jordan Somer(ová) první ročník soutěže ve své rodné Omaze, přál si, aby Miss Amazing byla víc než jen klasická přehlídka dívek, jaké známe z obvyklých soutěží krásy. Jeho cílem bylo, aby zde dívky a ženy s mentálním nebo fyzickým postižením mohly vzájemně sdílet své schopnosti a ambice. Aby se vzájemně inspirovaly a podporovaly. Dnes se Miss Amazing koná ve 30 státech po celé zemi a každoročně se na ni těší několik stovek dívek a žen.

Soutěží se v osmi věkových kategoriích, přičemž každá z nich má talentovou část, kde mohou soutěžící předvést své vlohy k tanci, zpěvu, gymnastice i v dalších odvětvích, a pak následuje přehlídka večerní garderóby, při které dívky provázejí po mole sexy hasiči a podobně ‚chlapští‘ muži.

Mimochodem – víte že se dnes vyrábějí i ‚zdravotně postižené‘ panenky. Tak teď už to víte, a zde je článek o tom, kdo a co stojí za kampaní Toy Like Me (Hračka jako já).

Podobné články

Doporučujeme

Další články