Je to již pár týdnů, přesně 1. června 2015, co fotograf Nicolaus Wegner, zaměřující se především na krajiny a panoramata, vyrazil do proslulých Black Hills (česky Černé vrchy) poblíž Rapid City, hlavního města státu Jižní Dakota.
Tahle oblast je proslulá zejména díky jednomu přírodnímu skalnímu útvaru, dovedně přeměněného člověkem – Mount Rushmore. Do žulového masivu jsou zde vytesány hlavy čtyř amerických prezidentů ve vskutku nadživotní velikosti.
O ikonický americký „národní památník“ ale tentokrát Nicolausovi vůbec nešlo – nehodlal totiž vůbec fotit terén, nýbrž to, co je nad ním. Čekal na superbouřku, která se podle předpovědi měla v téhle oblasti zformovat.
A ta taky v odpoledních hodinách přišla. Než se ovšem zformovala do hrozivých mračen, trvalo to několik hodin. Nicolaus si na příhodném stanovišti umístil stativ s foťákem (Canon 5D Mark II s širokoúhlým objektivem) a každou vteřinu pořídil jeden snímek. Všechny je pak ‚spojil‘ do následujícího cca dvouminutového časosběrného videa, které nazval Art of the Storm – Umění bouře.
„Byl to opravdu jeden z nejkrásnějších přírodních meteorologických úkazů, které jsem kdy viděl,“ poznamenává k tomu autor videa. Inu, posuďte sami.
A kdo chce, může pokračovat – další 4 úchvatné bouřky zachycené časosběrným okem.