1. Knihy vázané v lidské kůži
Foto: erikkwakkel.tumblr.com Zní to zvrhle, ale hlavně v 17. a 18. století to údajně byla poměrně běžná praktika. Ne tedy běžná ve smyslu "dělali to všichni", ale spíš ve smyslu "nikoho to výrazně nepobuřovalo". Dodnes se několik exponátů zachovalo a jsou k vidění v různých muzeích a knihovnách. Do kůže z ženských prsou bylo vázáno i několik knih od markýze De Sade, některé údajně měly na vazbě i viditelnou bradavku.
2. Mýdlo z lidského tuku
Foto: wikipicks.blogspot.cz Už za první světové války se šířily fámy, že Němci používají tuk z mrtvých těl vojáků na výrobu mýdla. Za druhé světové války se tato legenda vrátila - a dodnes spousta lidí bere jako ověřený fakt, že v koncentrácích se z mrtvol vyrábělo mýdlo nebo svíčky ve velkém. Nebylo to úplně tak, ale trocha pravdy v této legendě je. Experimentální výrobu mýdla z lidského tuku Němci opravdu zkoušeli v koncentračním táboře Stutthof. Při norimberském procesu jeden z tamních laborantů vypověděl, že ze 40 těl se dalo získat 70 až 80 kilogramů tuku, což stačilo na výrobu 25 kilo mýdla.
3. Zázračný lék z mrtvých dětí
Foto:dailymail.co.uk Ne, neděláme si legraci, to je prostě čínská medicína v celé své kráse. V roce 2012 zadrželi jihokorejští celníci zásilku 17 tisíc pilulek "zázračného" léku, pašovaného z Číny. Hlavní surovinou pro jeho výrobu je usušené a na prášek rozemleté maso z těl potracených a nedonošených dětí (možnosti čínského černého trhu jsou zkrátka neomezené). Prášek se smíchá s léčivými a aromatickými bylinami a výsledný produkt má údajně léčit vše od poruch erekce až po projevy stárnutí.
3. Kožené boty
Foto: cakeheadlovesevil.wordpress.com V roce 1878 počestní občané amerického města Rawlins zlynčovali místního gaunera jménem Parrot. Mrtvé tělo posléze částečně stáhl z kůže lékař a kandidát na guvernéra John Eugene Osborne. Z kůže si nechal ušít boty a poté, co byl guvernérem zvolen, si v nich vyšel na inaugurační ples. Nevšední obuv je dodnes v muzeu v Rawlinsu vystavena.
5. Rituální nádoby z lidských lebek
Foto: odditycentral.com Tzv. kapaly jsou důležitou součástí hinduistických a buddhistických náboženských rituálů. Jde o misky, do nichž se na oltářích dává víno nebo speciální koláčky, které mají usmířit rozhněvaná božstva. Dnes se kapaly vyrábějí z mědi, ale v minulosti se používaly horní části lidských lebek. Nádherně zdobené a vyřezávané.
6. Náhrdelník z lidských kostí
Foto: billericky.hubpages.com Pokud chcete, aby vám vaši nejdražší byli nablízku i poté, co se odeberou na věčnost, nikdo vám nebrání nosit na krku třeba jejich články prstů. Alespoň v některých částech USA to prý zcela legální je. Prostě radost až na kost.
7. Šperky ze zubů
Foto: vanderglas.com Přijde vám normální vsadit svou vytrženou osmičku do prstenu nebo vyrobit náušnice z mléčných zubů svých dětí? Australské zlatnici Polly van der Glas ano. Na výrobu šperků z lidských zubů se specializuje už nějaký čas a zdá se, že jí tenhle podnikatelský záměr vychází.
8. Vlasové ozdoby
Foto: neatorama.com Kerry Howley je britská studentka umění, která před časem překvapila svou kolekcí šperků z lidských vlasů, nazvanou Attraction/Aversion. "Každý z nás má své vlasy rád a je na ně pyšný. Ale jakmile přestanou být součástí našeho těla, začnou se nám hnusit. To se pokouším změnit," popsala svůj záměr. Povedlo se jí to?
9. Oblečení z vlasů
Foto: stuff.co.nz + jennidutton.com Novozélandská kadeřnice Penny Warner přemítala, co dělat s vlasy, které jí po zákaznicích zůstávají na podlaze jejího salónu. A udělala to, co by určitě napadlo každého z nás: vyrobila z nich podprsenku, jistě měkkou a pohodlnou. Konceptuální umělkyně Jenni Dutton zašla ještě dál: V kadeřnictví sbírala ustřižené vlasy půl roku a pak z nich rovnou spíchla šaty.
10. Umění z pubického ochlupení
Foto: alenakupcikova.cz Česká výtvarnice Alena Kupčíková tvoří neobvyklými technikami - a kromě jiného pracuje i s chloupky z ženského ohanbí (od roku 2009 používá i mužské a zvířecí chlupy). Chloupky přikládá a lepí na ruční papír a vytváří z nich obraz. Ten následně zalaminuje pod průhlednou fólii, aby si uchoval požadovanou podobu. Zpovzdálí budete chloupky považovat za kresbu tužkou, ale při pohledu zblízka se nespletete.