fb pixel
Vyhledávání

Zkoukli jsem za vás: Veřejnoprávní seriál Láska v čase korony je sice bezpečný, ale bohužel i zbytečný

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Každý, kdo v pondělí večer zapnul Českou televizi, mohl být svědkem nového komediálního seriálu Láska v čase korony, ve kterém mají lidé na hlavách průhledné krychle. Děj to nemělo sice úplně hloupý, ale celé dílo těží z toho, že vzniklo v dobách karantény. Odborníci nás varovali, že dopady pandemie budou mít pro nás hrůzné následky. Tohle jsme ale opravdu nečekali.

Martin Miko
Martin Miko 5.5.2020, 12:15

Láska v čase korony

V redakci G.cz se čas od času rádi obětujeme za vás, abyste vy pak nemuseli. I z těchto nesobeckých důvodů jsme se rozhodli zkouknout nový pandemiální seriál České televize, který se podle anotace snaží s nadhledem nahlížet na současnou nelehkou společenskou situaci. Před premiérovým dílem jsme byli tvůrci upozorněni na to, že se natáčelo naprosto bezpečně. Kvůli bezpečnosti mají dokonce všichni herci na hlavách velké plastové krychle, kterým se říká opuhy. Ty jsou vymyšleny tak, aby byli herci chráněni a zároveň jim nic nebránilo hrát. Z pohledu současné doby se tak jedná o poměrně zajímavý projekt, jenž vznikal za specifických pracovních podmínek. Při natáčení byli přítomni pouze herci a robotické kamery a veškeré zákulisní a organizační záležitosti se řešily skrz telekonference.

„Když jsme vymýšleli seriál, který by se odehrával v době koronaviru, natáčel se v době koronaviru a vysílal v době koronaviru, museli jsme to vymýšlet tak, aby byl co nejvíc bezpečný. Náš projekt byl dokonce tak bezpečný, že ho za bezpečný označil i bezpečnostní technik České televize,“ vysvětlil před začátkem seriálu v úvodním spotu kreativní producent Tomáš Baldýnský, který stojí například za seriály jako byl Comeback nebo Kosmo. Baldýnský nás společně s dramaturgem Zdeňkem Duškem přesvědčují, že je vše naprosto bezpečné. Po dvouminutové přednášce bohužel přichází něco, co není tak úplně bezpečné.

Co se týče obsahu seriálu, nečekali jsme žádné zázraky, ale koukat na veřejnoprávní „Ulici“, která se liší pouze tím, že lidé mají na hlavě místo roušky průhlednou krychli, je zatraceně málo. To, že vše vznikalo velmi rychle a v podstatě na koleni, je zde opravdu znát. Prvoplánový děj, který se odehrává v jednom činžovním domě, kde spolu lidé komunikují přes Skype, a aby se neřeklo, tak se tam musí objevovat všechny generace, které prožívají karanténu po svém. Pomatený maturant, manželský pár v krizi a pomatený senior bez jídla. Jak tohle asi dopadne? Ano, mohli jsme napsat, že9 přepnutím na jiný kanál, ale tím jsme chtěli naznačit, že scénář vznikl pouze k prvnímu dílu. Pokračování seriálu bude totiž vznikat na základě karanténních příběhů věrných diváků, kteří můžou svůj zážitek zaslat tvůrcům skrz formulář na webu ČT.

Podle hodnocení uživatelů ČSFD.cz má pořad hodnocení 38 %, což je slabý podprůměr. Podle komentářů uživatelů Facebooku na stránce České televize jsou reakce na seriál rozporuplné. Zatímco primárně starší lidé seriál chválí, tak ti mladší litují těch 20 minut života. Přesně tolik času totiž průměrně trvá jeden díl. „Já bych zrušil kanál ČT1 a finance věnoval na kanál ČT3, na který se dá koukat celé dny, zatímco na ČT1 čím dál méně!!!“ sdělil světu pan Roman z Liberce. Takže se zdá, že Česká televize v časech koronaviru boduje spíše u starších lidí, ale to nevadí, protože ti mladí mají Netflix.

Reakce diváků však nasvědčují, že sí to svoje fanoušky našlo a někteří se dokonce těší na další díl. Vypadá to, že lidem stačí ke štěstí málo, když lze natočit komediální seriál, ve kterém není ani jedna humorná scénka.

Podobné články

Doporučujeme

Další články